Reklama
reklama

Rušné silnice směrem na Vinohrady a Líšeň lemují první řady stromů

Hlavní čtyřproudé silnice v městských částech Líšeň a Vinohrady už lemují první z nově vysazených stromů. Celkem tam bude postupně vysazeno 477 stromů, 1733 keřů a 168 popínavek. Stromy a keře budou plnit funkci „zeleného filtru“, jehož smyslem je oddělení obytných zón od frekventovaných silnic a zlepšení kvality ovzduší.

„V dnešní přetechnizované době počet automobilů v ulicích neustále stoupá a s ním i koncentrace výfukových plynů v ovzduší. Brno se dlouhodobě snaží snižovat tyto negativní vlivy dopravy. Nově vysazená izolační zeleň pomůže oddělit významné zdroje znečištění od lidských obydlí, což jistě zlepší kvalitu života v této oblasti,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Výsadba stromů probíhá právě v těchto dnech v Žarošické, Jedovnické a Novolíšeňské ulici, které představují nejvytíženější silnice v dotčené lokalitě. Kolem těchto silnic totiž podmínky neumožňují vytvořit jiná technologická opatření, která by vedla ke snížení emisí. Keře a popínavé rostliny budou vysázeny na konci léta.

Skladba dřevin je navržena s ohledem na zátěž způsobenou znečištěným prostředím. Vysazují se tam zejména druhy odolné vůči této zátěži. Dominantní dřevinou bude javor babyka s podsadbou keřového patra a popínavých rostlin.

Za stromy a keře zaplatí město 2 097 245 korun a projekt je spolufinancována z fondů Evropské unie. V této částce je započítána také následná pětiletá péče o vysazené rostliny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře