Reklama
reklama

Řidička nadýchala přes čtyři promile, v autě vezla kojence

Svým očím nemohli uvěřit brněnští policisté, když zastavili řidičku, která ohrozila na křižovatce jiné auto. Žena totiž nadýchala neuvěřitelných 4,29 promile. Opilá vezla s sebou kojence.

„Policisté z oddělení hlídkové služby vyjížděli na základě telefonátu pátrat po vozidle, jehož řidička byla zjevně při řízení indisponovaná,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb. Když ji strážníci zastavili a vyzvali k provedení dechové zkoušky, bylo okamžitě jasné, že usedla za volant opilá.

To ukazovalo i její chování. „Řidička zprvu odmítla s hlídkou spolupracovat, nakonec však do přístroje dýchla. Měřič ukázal přes čtyři promile,“ dodal Šváb. Nebezpečná šoférka nebyla po celou dobu schopna zavolat někoho, kdo by se jí postaral o kojence, jehož měla vedle sebe v dětské autosedačce.

Nakonec dítě skončilo v péči lékařů v nemocnici a žena na záchytce. Té hrozí stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře