Reklama
reklama

Řidička nadýchala přes čtyři promile, v autě vezla kojence

Svým očím nemohli uvěřit brněnští policisté, když zastavili řidičku, která ohrozila na křižovatce jiné auto. Žena totiž nadýchala neuvěřitelných 4,29 promile. Opilá vezla s sebou kojence.

„Policisté z oddělení hlídkové služby vyjížděli na základě telefonátu pátrat po vozidle, jehož řidička byla zjevně při řízení indisponovaná,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb. Když ji strážníci zastavili a vyzvali k provedení dechové zkoušky, bylo okamžitě jasné, že usedla za volant opilá.

To ukazovalo i její chování. „Řidička zprvu odmítla s hlídkou spolupracovat, nakonec však do přístroje dýchla. Měřič ukázal přes čtyři promile,“ dodal Šváb. Nebezpečná šoférka nebyla po celou dobu schopna zavolat někoho, kdo by se jí postaral o kojence, jehož měla vedle sebe v dětské autosedačce.

Nakonec dítě skončilo v péči lékařů v nemocnici a žena na záchytce. Té hrozí stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře