Reklama
reklama

Řidiče čekají v druhé polovině roku další uzavírky silnic, mapovat je bude nový portál

Ztížený průjezd přes Kuřim, zavřený sjezd na Vyškov či opravy komunikace D52. Tyto komplikace čekají řidiče na jihomoravských silnicích. Situaci by měl ulehčit nově zprovozněný portál, který mapuje plánované uzavírky. Novináře o něm dnes v Brně informoval ředitel ŘSD Jan Kroupa. Dalším opatřením jsou úseková měření na opravovaných částech dálnic, která začínají v červnu. 

Podle hejtmanova náměstka Romana Hanáka čekají Jihomoravany některé zásadní dopravní stavby. „Očekáváme jistý problém u Vyškova, kde bude zavřený sjezd, a řidiči budou sjíždět u Rousínova,“ vedl. Dodal, že komplikace mohou nastat i v okolí Brna, kde bude uzavřen sjezd na Slatinu. Ztížená dopravní situace bude řidiče čekat v průběhu července i na silnici I/43 na úseku mezi Podlesím a křižovatkou u Kuřimské věznice. Zatímco na Svitavy pojedou řidiči po stavbě, v opačném směru se musí vydat přes Kuřim. „Situace v Kuřimi při opravě silnice I/43 nebude vůbec jednoduchá. JMK zde nabídl posílení vlakového spoje. Vlak jezdí každou půlhodinu, v době červencových oprav budou jezdit každou čtvrthodinu,“ upřesnil Hanák.

Další opravy potkají motoristé v druhé polovině roku i na silnici D52. Zde se již v loňském roce opravovalo v okolí sjezdu na Rajhrad, letos budou práce pokračovat až po 23 kilometr, přičemž realizace budou probíhat za obdobných podmínek jako v předešlém roce. Modernizace čekají i dálnice D1 a D2.

Jihomoravský kraj se ve spolupráci s ŘSD snaží koordinovat opravy komunikací, aby se neopakovala stejně problematická situace jako v loňském roce. Napomoci by měl i nový bezplatný webový geoportál, který spustilo ŘSD. Ten informuje o plánovaných uzavírkách dálnic a silnic prvních, ale i nižších tříd, včetně všech přepokládaných termínů. 

„Veřejnost chce co nejlepší dopravní infrastrukturu, na druhé straně jsou samozřejmě stížnosti, když někde dochází k nějaké dopravní komplikaci. Nám jde také o bezpečnost. Tam, kde dojde k nějakým uzavírkám či komplikacím, apelujeme na řidiče, aby respektovali dopravní značení. Od 1. června začnou úseková měření na některých částech dálnic, které jsou v opravě, nicméně je potřeba, aby lidé respektovali dopravní předpisy, aby nedocházelo k haváriím,“ dodal hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře