Reklama
reklama

Řidiče čekají v druhé polovině roku další uzavírky silnic, mapovat je bude nový portál

Ztížený průjezd přes Kuřim, zavřený sjezd na Vyškov či opravy komunikace D52. Tyto komplikace čekají řidiče na jihomoravských silnicích. Situaci by měl ulehčit nově zprovozněný portál, který mapuje plánované uzavírky. Novináře o něm dnes v Brně informoval ředitel ŘSD Jan Kroupa. Dalším opatřením jsou úseková měření na opravovaných částech dálnic, která začínají v červnu. 

Podle hejtmanova náměstka Romana Hanáka čekají Jihomoravany některé zásadní dopravní stavby. „Očekáváme jistý problém u Vyškova, kde bude zavřený sjezd, a řidiči budou sjíždět u Rousínova,“ vedl. Dodal, že komplikace mohou nastat i v okolí Brna, kde bude uzavřen sjezd na Slatinu. Ztížená dopravní situace bude řidiče čekat v průběhu července i na silnici I/43 na úseku mezi Podlesím a křižovatkou u Kuřimské věznice. Zatímco na Svitavy pojedou řidiči po stavbě, v opačném směru se musí vydat přes Kuřim. „Situace v Kuřimi při opravě silnice I/43 nebude vůbec jednoduchá. JMK zde nabídl posílení vlakového spoje. Vlak jezdí každou půlhodinu, v době červencových oprav budou jezdit každou čtvrthodinu,“ upřesnil Hanák.

Další opravy potkají motoristé v druhé polovině roku i na silnici D52. Zde se již v loňském roce opravovalo v okolí sjezdu na Rajhrad, letos budou práce pokračovat až po 23 kilometr, přičemž realizace budou probíhat za obdobných podmínek jako v předešlém roce. Modernizace čekají i dálnice D1 a D2.

Jihomoravský kraj se ve spolupráci s ŘSD snaží koordinovat opravy komunikací, aby se neopakovala stejně problematická situace jako v loňském roce. Napomoci by měl i nový bezplatný webový geoportál, který spustilo ŘSD. Ten informuje o plánovaných uzavírkách dálnic a silnic prvních, ale i nižších tříd, včetně všech přepokládaných termínů. 

„Veřejnost chce co nejlepší dopravní infrastrukturu, na druhé straně jsou samozřejmě stížnosti, když někde dochází k nějaké dopravní komplikaci. Nám jde také o bezpečnost. Tam, kde dojde k nějakým uzavírkám či komplikacím, apelujeme na řidiče, aby respektovali dopravní značení. Od 1. června začnou úseková měření na některých částech dálnic, které jsou v opravě, nicméně je potřeba, aby lidé respektovali dopravní předpisy, aby nedocházelo k haváriím,“ dodal hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře