Reklama
reklama

Rekonstrukce hráze vranovské přehrady zabere dva roky

Vranov nad Dyjí – Hráz Vranovské přehrady se od října uzavře chodcům i automobilům. Na dva roky ji totiž kvůli rekonstrukci obsadí stavbaři a dělníci a přechod přes korunu hráze tak nebude možný ani během dvou nadcházejících letních sezon. 

Opravy se plánovaly již několik let. Důvodem stavebních zásahů do hráze je její nevyhovující technický stav, především konstrukce přemostění přelivů. „Výsledky prohlídky z roku 2011 konstatovaly  nutnou zásadní opravu, při níž stavbaři nahradí celou železobetonovou mostní konstrukci,” uvedl ředitel závodu Dyje Povodí Moravy Jan Moronga už počátkem roku 2015.

Rekonstrukce by ale neměla podle prognóz  znamenat omezení turistického ruchu na přehradě. V období realizace stavby se počítá s náhradní dopravou přívozem pro pěší i turisty. Lodě budou jezdit na pláž z Ptačího vrchu, přístaviště vznikne v lokalitě Skalka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře