Reklama
reklama

Rekonstrukce hráze vranovské přehrady zabere dva roky

Vranov nad Dyjí – Hráz Vranovské přehrady se od října uzavře chodcům i automobilům. Na dva roky ji totiž kvůli rekonstrukci obsadí stavbaři a dělníci a přechod přes korunu hráze tak nebude možný ani během dvou nadcházejících letních sezon. 

Opravy se plánovaly již několik let. Důvodem stavebních zásahů do hráze je její nevyhovující technický stav, především konstrukce přemostění přelivů. „Výsledky prohlídky z roku 2011 konstatovaly  nutnou zásadní opravu, při níž stavbaři nahradí celou železobetonovou mostní konstrukci,” uvedl ředitel závodu Dyje Povodí Moravy Jan Moronga už počátkem roku 2015.

Rekonstrukce by ale neměla podle prognóz  znamenat omezení turistického ruchu na přehradě. V období realizace stavby se počítá s náhradní dopravou přívozem pro pěší i turisty. Lodě budou jezdit na pláž z Ptačího vrchu, přístaviště vznikne v lokalitě Skalka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře