Reklama
reklama

Psí starousedlíci: V útulku městské policie je pět psů déle než tři roky

Malí i velcí, roztomilí i budící respekt. Útulek městské policie pečuje o desítky nalezených psů nejrůznějšího vzhledu, velikosti, věku i povahy. K dnešnímu dni se jeho zaměstnanci starají o 123 psích svěřenců. Všichni psi mají prvotřídní zdravotní péči, jsou očkovaní a zbavení parazitů, očipovaní, pravidelně venčení a živení kvalitním krmivem. Většina z nich je navíc i velmi přátelská, na svého nového pána ovšem někteří čekají už skoro šest let. Celkem pro pět psů se stal kotec domovem před více než třemi lety.

Patří mezi ně i přátelský a čilý černý kříženec s bílou náprsenkou jménem Ňafík. Strážníci ho našli už v září 2008 v Bystrci uvázaného u dopravní značky. Ačkoliv se jedná o naprosto bezproblémového psa a skvělého hlídače, zatím o něj nikdo neprojevil zájem. Jedinou komplikací při umísťování k novému opatrovníkovi by mohlo být snad jen to, že je nedůvěřivý k dětem.

Pána hledá i vitální desetiletá pitbulteriérka Sára, aktuálně nejstarší obyvatelka útulku, pokud jde o datum umístění. Přišla sem už v lednu 2008. Pracovníci útulku ji však svěří pouze tomu, kdo má dlouholeté zkušenosti s chovem ostrých a těžko zvladatelných psů. Na rozdíl od Ňafíka tato fena respektuje pouze nepatrný zlomek lidí a potřebuje pevné vedení.

Hodného majitele hledají strážníci i pro zbylou více než stovku psů a zhruba třicítku koček. Všechna zvířata mají své internetové „profily“ na webu městské policie. S výběrem nového člena rodiny pomohou pracovníci útulku přesně podle životního stylu a specifických podmínek zájemce. Jako první krok stačí navštívit internetovou adresu městské policie a sekci Útulku pro zvířata, a potom si telefonicky domluvit osobní návštěvu v ulici Palcary.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře