Reklama
reklama

Psí starousedlíci: V útulku městské policie je pět psů déle než tři roky

Malí i velcí, roztomilí i budící respekt. Útulek městské policie pečuje o desítky nalezených psů nejrůznějšího vzhledu, velikosti, věku i povahy. K dnešnímu dni se jeho zaměstnanci starají o 123 psích svěřenců. Všichni psi mají prvotřídní zdravotní péči, jsou očkovaní a zbavení parazitů, očipovaní, pravidelně venčení a živení kvalitním krmivem. Většina z nich je navíc i velmi přátelská, na svého nového pána ovšem někteří čekají už skoro šest let. Celkem pro pět psů se stal kotec domovem před více než třemi lety.

Patří mezi ně i přátelský a čilý černý kříženec s bílou náprsenkou jménem Ňafík. Strážníci ho našli už v září 2008 v Bystrci uvázaného u dopravní značky. Ačkoliv se jedná o naprosto bezproblémového psa a skvělého hlídače, zatím o něj nikdo neprojevil zájem. Jedinou komplikací při umísťování k novému opatrovníkovi by mohlo být snad jen to, že je nedůvěřivý k dětem.

Pána hledá i vitální desetiletá pitbulteriérka Sára, aktuálně nejstarší obyvatelka útulku, pokud jde o datum umístění. Přišla sem už v lednu 2008. Pracovníci útulku ji však svěří pouze tomu, kdo má dlouholeté zkušenosti s chovem ostrých a těžko zvladatelných psů. Na rozdíl od Ňafíka tato fena respektuje pouze nepatrný zlomek lidí a potřebuje pevné vedení.

Hodného majitele hledají strážníci i pro zbylou více než stovku psů a zhruba třicítku koček. Všechna zvířata mají své internetové „profily“ na webu městské policie. S výběrem nového člena rodiny pomohou pracovníci útulku přesně podle životního stylu a specifických podmínek zájemce. Jako první krok stačí navštívit internetovou adresu městské policie a sekci Útulku pro zvířata, a potom si telefonicky domluvit osobní návštěvu v ulici Palcary.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře