Reklama
reklama

První letošní svatomartinské víno přivezl na náměstí herec Martin Kraus

Svatomartinské hody jsou v plném proudu. Mladému vínu požehnal místní farář na Petrově a tradičním přípitkem na náměstí Svobody se potom oficiálně zahájila i konzumace Svatomartinských vín. Brno se pak až do pátku bude oddávat hodování na náměstí Svobody, v brněnských restauracích, v Městském divadle a ve čtvrtek i v podzemí.

Svatomartinské hody probíhají již od pátku 7. listopadu, ale jejich skutečný vrchol zažilo Brno až v úterý 11.11. V roli sv. Martina se v Brně představil charismatický herec a čerstvý otec Martin Kraus, který dopoledne v katedrále na Petrově doprovodil velkou pětilitrovou láhev svatomartinského vína k oltáři, kde ji krátce po 10. hodině farář požehnal. Poté se už Martin, který je zkušený koňák, vyhoupl do sedla bělouše a vydal s početným davem Brňanů uličkami směrem k hlavnímu brněnskému náměstí.

Zde už jeho průvod očekával moderátor Petr Štěpán společně se zástupcem Vinařského fondu Pavlem Večeřou, předsedou Svazu vinařů Tiborem Nyitrayem a radním Jihomoravského kraje Jaroslavem Parolkem a dalšími několika tisíci milovníků mladého vína. Společným přípitkem přesně v 11 hodin zahájili nejen nejznámější tuzemský košt, ale i druhou část Svatomartinských hodů, které probíhají až do pátku 14. listopadu na náměstí Svobody, v brněnských restauracích a Městském divadle Brno. Na podzim nezvykle teplé počasí, které místy doprovázelo i sluníčko přilákalo na náměstí k přípitku přes 2 500 lidí. Přítomní návštěvníci mohli ochutnat na 100 vzorků Svatomartinských vín od moravských a po celý den se mohli bavit za doprovodu cimbálovky Jožky Šmukaře a kapely Neřež.

„Kdo úterní košt nestihl, má příležitost i v následujících třech dnech, protože Svatomartinské hody na náměstí Svobody pokračují až do pátku 14. listopadu. A nejen zde, ale také v Městském divadle Brno a patnácti partnerských restauracích,“ uvádí zástupce organizátora Svatomartinských trhů Eva Krhánková a dodává: „Pro milovníky netradičních zážitků je navíc na čtvrtek 13. listopadu připravena speciální ochutnávka svatomartinských vín a chuťovek ve sklepeních a podzemních chodbách Labyrintu pod Zelným trhem, kam se běžně veřejnost nedostane.“

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře