Reklama
reklama

Přihlašování do ankety „Dobrovolní hasiči roku“ bylo ukončeno

Přihlášky do V. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku posílaly jednotky a sbory dobrovolných hasičů do poslední chvíle. Poslední přihláška přišla devět minut před vypršením termínu pro jejich zaslání. Do ankety se  přihlásilo  přes 100 jednotek a sborů z celé České republiky. Nyní probíhá kontrola přihlášek a  poté je Odborná porota vyhodnotí a nominuje 5 jednotek a 5 sborů za každou posuzovanou oblast, které vyhlásí 4. 9. 2015.

Stejně jako v předchozích ročnících, bylo nejvíce přihlášek zasláno v samotném závěru. Přihlašování bylo ukončeno 15. 7. 2015 ve 12:00 hod a poslední přihlášení, které organizátoři zaznamenali, bylo v 11:51 hod ze sboru dobrovolných hasičů z oblasti „sever Čech“. Důvodem je vyčkávání, zda se do konce posuzovaného období, které je od 1. 7. 2014 do 30. 6. 2015, uskuteční zásah či akce, se kterou se budou chtít prezentovat

 Velkou pomocí je zapojení partnerů Ankety, kteří svými prostředky přispívají ke zvýšení povědomí i kvalitě vybavení jednotek či sborů pro jejich další činnost. „Příkladnou akcí může být společný zásah hasičů a našich pracovníků při odstraňování úniku plynu z domovní přípojky, který vznikl jako důsledek dopravní nehody nebo narušení plynovodu při výstavbě  zařízení, u kterých jsme v letošním roce zaznamenali velký nárůst. I takové akce vyžadují maximální profesionální přístup. V případě, že se některá jednotka s obdobným zásahem do ankety přihlásila, rád jí při svém hlasování podpořím,“ řekl zástupce generálního partnera ankety Ing. Pavel Káčer, jednatel RWE Distribuční služby a člen Odborné poroty.

Ve všech pěti oblastech se podařilo naplnit a překročit pravidly stanovený počet přihlášených pro další fázi Ankety, kterou je veřejné hlasování. Výsledkem této fáze je stanovení celkového pořadí finalistů. Důvodem zapojení veřejnosti je, aby  si všichni uvědomili význam a přínos, který fungování dobrovolných hasičů má a zvýšila se tak atraktivita tohoto poslání při výběru koníčků a volnočasových aktivit pro děti a mládež. 

Zasedání členů Odborné poroty, která nominuje 25 jednotek a 25 sborů proběhne 3. 9. 2015 a následující den proběhne jejich vyhlášení a současně bude zahájeno veřejné hlasování. 

Celkově si finalisté rozdělí 1.250 tis. Kč, 30 vysílaček a 5 zásahových tabletů.

Další očekávání jsou také v oblasti doprovodné fotosoutěže HASIČI OBJEKTIVEM 2015, do které zájemci mohli tentokrát posílat videa z hasičských akcí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře