Reklama
reklama

Při požáru bytu v Brně - Kohoutovicích muselo být evakuováno 80 obyvatel domu

V neděli večer museli hasiči z panelového domu na ulici Chalabalova v Brně-Kohoutovicích evakuovat 80 jeho obyvatel. Hořel byt ve 4. patře. Jedna osoba byla odvezena k dalšímu ošetření. Jednoho obyvatele ošetřila posádka zdravotnické záchranky na místě.

Při příjezdu hasičů šlehaly plameny z oken ve 4. patře. Hasiči zahájili současně s likvidací požáru evakuaci celkem 80ti osob z bytového domu. Evakuace obyvatel ze zakouřeného domu byla komplikovaná, protože v bytovém domě žije také několik imobilních obyvatel, které museli hasiči z domu vynášet.

Požár se z bytu, kde vznikl, díky včasnému zásahu hasičů nerozšířil do dalších bytových jednotek. Plameny však poškodily fasádu objektu a okna některých přilehlých bytů.

Na místo byl povolán také evakuační autobus, aby se měli obyvatelé kam uchýlit v chladném počasí. Nakonec nebyl využit, protože za necelou hodinu od příjezdu prvních jednotek hasičů se mohli po závěrečném průzkumu budovy termokamerou všichni obyvatelé domu vrátit do svých domovů.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vzlykající dívka pomohla strážníkům dopadnout šestnáctiletého útočníka, který napadl jejího přítele. Při další kontrole dokladů navíc strážníci odhalili pět lidí, po kterých bylo vyhlášeno celostátní...
18.06.2018 - 08:00
Komentáře