Reklama
reklama

Při požáru bytu v Brně - Kohoutovicích muselo být evakuováno 80 obyvatel domu

V neděli večer museli hasiči z panelového domu na ulici Chalabalova v Brně-Kohoutovicích evakuovat 80 jeho obyvatel. Hořel byt ve 4. patře. Jedna osoba byla odvezena k dalšímu ošetření. Jednoho obyvatele ošetřila posádka zdravotnické záchranky na místě.

Při příjezdu hasičů šlehaly plameny z oken ve 4. patře. Hasiči zahájili současně s likvidací požáru evakuaci celkem 80ti osob z bytového domu. Evakuace obyvatel ze zakouřeného domu byla komplikovaná, protože v bytovém domě žije také několik imobilních obyvatel, které museli hasiči z domu vynášet.

Požár se z bytu, kde vznikl, díky včasnému zásahu hasičů nerozšířil do dalších bytových jednotek. Plameny však poškodily fasádu objektu a okna některých přilehlých bytů.

Na místo byl povolán také evakuační autobus, aby se měli obyvatelé kam uchýlit v chladném počasí. Nakonec nebyl využit, protože za necelou hodinu od příjezdu prvních jednotek hasičů se mohli po závěrečném průzkumu budovy termokamerou všichni obyvatelé domu vrátit do svých domovů.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře