Reklama
reklama

Prezident Zeman s dcerou přijedou na jižní Moravu. Čekají je studenti a předání sanitek

Prezident republiky Miloš Zeman navštíví příští týden ve dnech 25. až 27. září Jihomoravský kraj. Doprovod mu podle oficiálního programu bude dělat jeho dcera Kateřina. Hlavu státu bude také po tři dny návštěvy na jihu Moravy doprovázet hejtman Michal Hašek.

V samotném úvodu návštěvy prezident zavítá na Krajský úřad, kde se setká se členy zastupitelstva. V Brně navštíví Jihomoravské inovační centrum a bude též diskutovat se studenty Podnikatelské fakulty VUT. Na náměstí Svobody se ve středu odpoledne setká s lidmi a dekoruje prapor města Brna stuhou prezidenta republiky.

V průběhu další dnů cesty po jihu Moravy navštíví Miloš Zeman postupně Kuřim, kde si naplánoval v montážní hale setkání s dělníky v podniku TOS Kuřim, Znojmo, Břeclav nebo Hodonín, kde se setká jak s představiteli samospráv, tak s občany měst. Navštíví také Vinařské centrum ve Valticích.

Ve Vyškově spolu s hejtmanem slavnostně předá 17 sanitních vozů rychlé lékařské pomoci Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje, setká se zde s dobrovolnými hasiči, záchranáři a pracovníky Červeného kříže a předá ocenění 12 profesionálům a 38 dobrovolníkům. Prezident svoji návštěvu Jihomoravského kraje zakončí v pátek v Kyjově, kde je starostou lídr kandidátky Zemanovců František Lukl.

„Jsem rád, že jižní Morava patří k prvním regionům, které navštíví pan prezident. Program je bohatý, prezident zavítá do velké části Jihomoravského kraje a na všech místech se setká s veřejností. Věřím, že na závěr návštěvy bude mít prezident republiky představu o aktuálních problémech a názorech obyvatel jižní Moravy,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře