Reklama
reklama

Prezident Zeman s dcerou přijedou na jižní Moravu. Čekají je studenti a předání sanitek

Prezident republiky Miloš Zeman navštíví příští týden ve dnech 25. až 27. září Jihomoravský kraj. Doprovod mu podle oficiálního programu bude dělat jeho dcera Kateřina. Hlavu státu bude také po tři dny návštěvy na jihu Moravy doprovázet hejtman Michal Hašek.

V samotném úvodu návštěvy prezident zavítá na Krajský úřad, kde se setká se členy zastupitelstva. V Brně navštíví Jihomoravské inovační centrum a bude též diskutovat se studenty Podnikatelské fakulty VUT. Na náměstí Svobody se ve středu odpoledne setká s lidmi a dekoruje prapor města Brna stuhou prezidenta republiky.

V průběhu další dnů cesty po jihu Moravy navštíví Miloš Zeman postupně Kuřim, kde si naplánoval v montážní hale setkání s dělníky v podniku TOS Kuřim, Znojmo, Břeclav nebo Hodonín, kde se setká jak s představiteli samospráv, tak s občany měst. Navštíví také Vinařské centrum ve Valticích.

Ve Vyškově spolu s hejtmanem slavnostně předá 17 sanitních vozů rychlé lékařské pomoci Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje, setká se zde s dobrovolnými hasiči, záchranáři a pracovníky Červeného kříže a předá ocenění 12 profesionálům a 38 dobrovolníkům. Prezident svoji návštěvu Jihomoravského kraje zakončí v pátek v Kyjově, kde je starostou lídr kandidátky Zemanovců František Lukl.

„Jsem rád, že jižní Morava patří k prvním regionům, které navštíví pan prezident. Program je bohatý, prezident zavítá do velké části Jihomoravského kraje a na všech místech se setká s veřejností. Věřím, že na závěr návštěvy bude mít prezident republiky představu o aktuálních problémech a názorech obyvatel jižní Moravy,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře