Reklama
reklama

Prázdná hesla, úsměvy a selfíčka

Chystáte akci a chcete ji prezentovat pomocí plakátů a billboardů? Do pátku 7. a soboty 8. října to budete mít s volnými plochami těžké. Předvolební kampaně nyní vrcholí a ze všech dostupných míst se na nás smějí rozzářené tváře politiků. Volby do zastupitelstev krajů a senátní volby si na sebe poutají pozornost voličů.

Koncem června letošního roku vydala městská část Brno-střed zprávu o tom, že chce v centru města regulovat vizuální smog. "Od loňského podzimu se scházíme s autorkou "Výzvy Stop vizuálnímu smogu" s grafičkou Veronikou Novákovou, která se ve své diplomové práci věnuje problematice grafického designu ve veřejném prostoru,“ uved radní Svatopluk Bartík. Opatření se týká nejen černého výlepu nebo například reklamních výstrčí, ale pracuje se i na manuálu dobré praxe a prezentaci pozitivních příkladů. "Tvorba manuálu dobré praxe, který jsme začali ve spolupráci s památkáři tvořit, probíhá na základě rešerše podobných přístupů v zahraničí i v ČR tak, aby byl na míru specifické brněnské architektuře,“ dodala grafička Nováková.

Zdá se ale, že krajských a senátních voleb se tato doporučení netýkají. Strany vyrukovaly s masivní kampaní, ze které v mnoha případech až téměř doslova přechází zrak. Výrazné barvy, místy přeplácaná grafika a silné slogany mají za cíl jediné, zaujmout potenciální voliče. Některé materiály ovšem svým zpracováním spíše podporují dojem, že politici opravdu splnili své sliby neinvestovat do letošní podzimní kampaně horentní sumy a prostě si je vytvořily svépomocí. Tam, kde kandidáti cítí, že si potřebují občany ještě více získat, přijdou na řadu například melouny zdarma jako u uskupení Starostové pro jižní Moravu nebo speciálně vytvořená mobilní aplikace mH, tedy můj hejtman. Tu představil současný hejtman Michal Hašek při slavnostním zahájení kampaně své strany v brněnském vědecko-zábavním parku VIDA!. Aplikace obsahuje nejen informace k volbám, ale také hru Andreji, nezlob se!, která paroduje lídra hnutí Ano.

U lidovců je v hlavní roli Roman Celý

Do voleb v Jihomoravském kraji bylo podáno celkem jedenadvacet hlasovacích listin a ke stálicím na politickém bojišti se přidaly i novější a menší strany, které budou zkoušet své štěstí. Vítězství bude obhajovat ČSSD se svým jihomoravským tahounem Michalem Haškem. Jeho pověst sice utrpěla srpnovou aférou, dlouhodobě nejoblíbenější hejtman se však dál se svými kolegy spokojeně směje ze selfie fotografi í na plakátech. Do voleb vytáhl se sloganem „Vy jste kraj. Pracujeme pro Vás.“ Spolu s Haškem kandidují ještě jeho náměstci, Marek Šlapal a Roman Hanák.

ODS vsadila opět na místostarostu Blanska Jiřího Crhu. Občanští demokraté od začátku kampaně cílili na osobní setkávání s občany, pro sběr připomínek k fungování kraje dokonce zřídili speciální stránku www.zmenmeto.cz, kam mohou lidé adresně psát přímo jednotlivým kandidátům. Hlavním cílem ODS je podle plakátů otevřený a efektivní kraj. Svůj záměr se snažili demonstrovat právě i zmíněnou stránkou, na které měli občané, podle slov Jiřího Crhy, dokonce možnost ovlivnit volební program strany.

Na familiárnost na billboardech vsadila židenická sekce TOP09. Strana nyní nově kandiduje s podporou v posledních komunálních volbách úspěšných Žít Brno, jedničkou je starosta Židlochovic Jan Vitula. Plakát však slibuje snadnou volbu pro Židenice, Báru do Senátu a Petra do kraje. Vnímáte-li plakát jen chvíli, evokuje spíše slavné pěvecké duo Eva a Vašek.

Bára a Petr jsou snadnou volbou. Minimálně podle TOP09.    

Andrej Babiš opět bojuje proti korupci.   

 

Vtipem se snaží zaujmout například lidovci, kteří letos změnili lídra a vsadili na náměstka hejtmana Romana Celého. Právě jeho jméno chtěli humorně vpasovat do kampaně. Silou slova chytá voliče například i Andrej Babiš za hnutí ANO, které v Jihomoravském kraji povede ředitel brněnských strážníků Michal Šimek. Babiš opět vsadil na oblíbené téma korupce. Nutno podotknout, že v tomto ohledu lehce paradoxně. Ta se totiž týká především vrcholné politiky, ve které se sám již tři roky pohybuje na druhém nejvlivnějším postu. Šimek naopak částečně vsadil na trendy téma migrantů, bezpečnost a ochranu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře