Reklama
reklama

Požár zničil v Sudicích střechu za půl milionu

Deset jednotek bojovalo těsně před půlnocí s plameny, které zachvátily střechu rodinného domu a přilehlého stavení. Požár způsobil škodu půl milionu korun. Jedna z prověřovaných příčin je nedbalost při spalování rostlinného odpadu.

Prvotní informace ze Sudic vypovídala o požáru stodoly, který se rychle šíří. Operační středisko vyslalo jednotky z prvního stupně požárního poplachu. Úkolem hasičů bylo zabránit šíření požáru na sousední domy v řadové zástavbě. To se podařilo pomocí šesti vodních proudů. Vodu potřebnou k hašení hasiči dováželi kyvadlově z nedaleké soustavy rybníků.

Požár, který deset jednotek hasilo skoro sedm hodin, byl zřejmě úplně zbytečný. Nejpravděpodobnější příčinou vzniku požáru je nedbalost při spalování rostlinného odpadu. Majitel domu ponechal žhavý popel po "pálení" bez dozoru. Následně došlo k rozšíření požáru přes hospodářské stavení až na střechu domu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře