Reklama
reklama

Pomoc vedro! Pár tipů, jak se při tropických teplotách ochladit

Ještě dnes bude podle meteorologů ukazovat venkovní teploměr hodně přes třicet stupňů a v bytech nebo kancelářích to nebude lepší. Máme pro vás proto pár tipů, jak přežít horký den co nejpříjemněji.

Ve vedrech nejlépe ochladí sprcha. Pusťte ale na sebe nejprve teplou vodu. I když ve vedru láká spíše chladná sprcha, úlevu přinese podle odborníků teplá voda, protože otevře póry a z těla lépe odchází horkost. Pokud se člověk neutře, tělo se zchladí také osycháním.

 

Během dne se nemusíte namáčet až po krk do vody. Stačí, když si napustíte ledovou vodou umyvadlo a v něm budete namáčet ruce – od zápěstí po lokty.

 

Dobrým pomocníkem proti horku může být obyčejná Alpa. Dejte ji do ledničky a studenou si ji pak natřete na zápěstí a na lýtka. V kombinaci s větrákem docílíte přímo ledového pocitu.

 

Pijte! Vodu i minerálku. V létě se člověk hodně potí, a s potem odcházejí z těla důležité soli. Minerálka je bohatým zdrojem na celou řadu prvků, které náš organismus musí pravidelně doplňovat.  Vyhněte se pití alkoholických nápojů přes den. Alkohol odvodňuje a tím způsobuje únavu a vyčerpanost. Nepijte ani sladké limonády.  Cukr ve větší můře způsobuje malátnost a otupělost.

 

Zkuste si dát tričko na pár minut do mrazáku a pak si ho oblečte. Je to nesmírně osvěžující. Efekt sice vydrží jen minutu, ale stojí za to.

 

Náležitou pozornost zaslouží v tropických dnech i příprava ložnice: na noc pověste před otevřená okna namočené prostěradlo, které zchladí vzduch proudící dovnitř. Přes den ovšem mají být okna zavřená a žaluzie spuštěny, a to i v době, kdy už slunce do ložnice nesvítí. Otevřete je teprve večer, kdy se nechá bytem prohnat průvan, který vzduch v bytě vymění a někdy i trochu ochladí. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře