Reklama
reklama

Pomoc vedro! Pár tipů, jak se při tropických teplotách ochladit

Ještě dnes bude podle meteorologů ukazovat venkovní teploměr hodně přes třicet stupňů a v bytech nebo kancelářích to nebude lepší. Máme pro vás proto pár tipů, jak přežít horký den co nejpříjemněji.

Ve vedrech nejlépe ochladí sprcha. Pusťte ale na sebe nejprve teplou vodu. I když ve vedru láká spíše chladná sprcha, úlevu přinese podle odborníků teplá voda, protože otevře póry a z těla lépe odchází horkost. Pokud se člověk neutře, tělo se zchladí také osycháním.

 

Během dne se nemusíte namáčet až po krk do vody. Stačí, když si napustíte ledovou vodou umyvadlo a v něm budete namáčet ruce – od zápěstí po lokty.

 

Dobrým pomocníkem proti horku může být obyčejná Alpa. Dejte ji do ledničky a studenou si ji pak natřete na zápěstí a na lýtka. V kombinaci s větrákem docílíte přímo ledového pocitu.

 

Pijte! Vodu i minerálku. V létě se člověk hodně potí, a s potem odcházejí z těla důležité soli. Minerálka je bohatým zdrojem na celou řadu prvků, které náš organismus musí pravidelně doplňovat.  Vyhněte se pití alkoholických nápojů přes den. Alkohol odvodňuje a tím způsobuje únavu a vyčerpanost. Nepijte ani sladké limonády.  Cukr ve větší můře způsobuje malátnost a otupělost.

 

Zkuste si dát tričko na pár minut do mrazáku a pak si ho oblečte. Je to nesmírně osvěžující. Efekt sice vydrží jen minutu, ale stojí za to.

 

Náležitou pozornost zaslouží v tropických dnech i příprava ložnice: na noc pověste před otevřená okna namočené prostěradlo, které zchladí vzduch proudící dovnitř. Přes den ovšem mají být okna zavřená a žaluzie spuštěny, a to i v době, kdy už slunce do ložnice nesvítí. Otevřete je teprve večer, kdy se nechá bytem prohnat průvan, který vzduch v bytě vymění a někdy i trochu ochladí. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře