Reklama
reklama

Pomoc vedro! Pár tipů, jak se při tropických teplotách ochladit

Ještě dnes bude podle meteorologů ukazovat venkovní teploměr hodně přes třicet stupňů a v bytech nebo kancelářích to nebude lepší. Máme pro vás proto pár tipů, jak přežít horký den co nejpříjemněji.

Ve vedrech nejlépe ochladí sprcha. Pusťte ale na sebe nejprve teplou vodu. I když ve vedru láká spíše chladná sprcha, úlevu přinese podle odborníků teplá voda, protože otevře póry a z těla lépe odchází horkost. Pokud se člověk neutře, tělo se zchladí také osycháním.

 

Během dne se nemusíte namáčet až po krk do vody. Stačí, když si napustíte ledovou vodou umyvadlo a v něm budete namáčet ruce – od zápěstí po lokty.

 

Dobrým pomocníkem proti horku může být obyčejná Alpa. Dejte ji do ledničky a studenou si ji pak natřete na zápěstí a na lýtka. V kombinaci s větrákem docílíte přímo ledového pocitu.

 

Pijte! Vodu i minerálku. V létě se člověk hodně potí, a s potem odcházejí z těla důležité soli. Minerálka je bohatým zdrojem na celou řadu prvků, které náš organismus musí pravidelně doplňovat.  Vyhněte se pití alkoholických nápojů přes den. Alkohol odvodňuje a tím způsobuje únavu a vyčerpanost. Nepijte ani sladké limonády.  Cukr ve větší můře způsobuje malátnost a otupělost.

 

Zkuste si dát tričko na pár minut do mrazáku a pak si ho oblečte. Je to nesmírně osvěžující. Efekt sice vydrží jen minutu, ale stojí za to.

 

Náležitou pozornost zaslouží v tropických dnech i příprava ložnice: na noc pověste před otevřená okna namočené prostěradlo, které zchladí vzduch proudící dovnitř. Přes den ovšem mají být okna zavřená a žaluzie spuštěny, a to i v době, kdy už slunce do ložnice nesvítí. Otevřete je teprve večer, kdy se nechá bytem prohnat průvan, který vzduch v bytě vymění a někdy i trochu ochladí. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Komentáře