Reklama
reklama

Politici se "dívají" po místech na kandidátkách. O lídrech není rozhodnuto

Předčasné volby, které by se mohly konat už ve druhé polovině října, nyní zaměstnávají volební týmy jednotlivých stran. Ty teď sestavují kandidátní listiny a hledají lídry. Na jižní Moravě mají jasno lidovci a komunisté. Nejvíc se spekuluje o kandidátce sociální demokracie. Jedničkou by mohl být předseda strany Bohuslav Sobotka, dvojkou pak jeho místopředseda a hejtman Michal Hašek.

Sociální demokraté zatím ještě kandidátní listiny nesestavili. "Lídry si stejně jako v minulosti vybírají krajské organizace. Musí také dojít k jejich schválení centrálními orgány," uvedl stínový ministr vnitra Jeroným Tejc, který má být na třetím místě kandidátky.

 

Ani ODS lídra své kandidátky zatím nepředstavila. Spekuluje se o bývalém rektorovi Masarykovy univerzity a bývalém ministrovi školství Petru Fialovi, který ale svoji případnou kandidaturu zatím nekomentoval.

 

TOP 09 oznámí jméno lídra do konce prázdnin. Věci veřejné budou jeho jméno řešit příští úterý v Praze.
Jasno je u komunistů, těm povede kandidátku, stejně jako v předchozích volbách, poslanec a starosta Ivančic Vojtěch Adam.
Z jižní Moravy, kde mají silnou podporu, se chtějí do sněmovny vrátit i lidovci. Ti jsou na volby nachystaní, listinu kandidátů už má jihomoravská organizace sestavenou. Zatím představila jen svého lídra - vysokoškolského učitele Jiřího Miholu.
Svého oficiálního lídra ani kandidátku zatím nemá Strana práv občanů - Zemanovci, která má také ambice usednout ve sněmovně. V posledních volbách ale na jižní Moravě skončila těsně pod hranicí pěti procent. "Obsazení kandidátky je předmětem vnitrstranické diskuse," uvedl  Marek Viskot z krajského výboru SPOZ.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře