Reklama
reklama

Policisté kontrolovali opilé a zdrogované řidiče, ujíždějící skončil ve strži

Nepříjemné překvapení čekalo na policisty při kontrole řidičů, chodců i cyklistů v sobotu na Blanensku a Vyškovsku. Kromě řady opilců narazili i na zdrogované šoféry. Jeden z nich odmítal zastavit, zabrzdila ho až strž. Během noci rozdala policie více než třicet pokut.

V souvislosti s prodlouženým víkendem, volbami i začínajícími podzimními prázdninami se zaměřili policisté na neukázněné řidiče na Vyškovsku. U čtyř kontrolovaných odhalili alkohol v dechu. „Jednoznačným rekordmanem byl dvaačtyřicetiletý řidič ve Velešovicích, u něhož dechová zkouška ukázala 2,18 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Muž, který usedl za volant Škody Felicia je tak podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 0,86 promile naměřila policie v Lovčičkách pětatřicetiletému řidiči auta Hyundai. V policejních sítích uvízli také řidiči pod vlivem drog. „Pozitivní na amfetaminy byl například čtyřiadvacetiletý řidič osobního auta Mazda ve Vyškově nebo devatenáctiletá řidička Nissanu v Šaraticích,“ popsala Šebková.

Na Blanensku byli policisté také v pohotovosti. Přímo v Blansku zastavili sedmapadesátiletého cyklistu, který měl v krvi 0,85 promile, v Křtinách pak řidiče s 0,15 promile alkoholu. Největším oříškem byl devětadvacetiletý řidič, který policejní hlídce zastavit nechtěl. Před obcí Bořitov na Blanensku nereagoval na výzvy a začal ujíždět. „Ze silnice vyjel na louku a zastavil s autem značky Opel až ve strži, odkud už nemohl vyjet,“ dodala.

Muž měl k tomuto pádné důvody, byl totiž pod vlivem drog a auto řídil bez řidičského oprávnění. Je tak podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Během celé noci uložili ještě celkem dvacet sedm pokut neukázněným řidičům za více než třináct tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře