Reklama
reklama

Policisté kontrolovali opilé a zdrogované řidiče, ujíždějící skončil ve strži

Nepříjemné překvapení čekalo na policisty při kontrole řidičů, chodců i cyklistů v sobotu na Blanensku a Vyškovsku. Kromě řady opilců narazili i na zdrogované šoféry. Jeden z nich odmítal zastavit, zabrzdila ho až strž. Během noci rozdala policie více než třicet pokut.

V souvislosti s prodlouženým víkendem, volbami i začínajícími podzimními prázdninami se zaměřili policisté na neukázněné řidiče na Vyškovsku. U čtyř kontrolovaných odhalili alkohol v dechu. „Jednoznačným rekordmanem byl dvaačtyřicetiletý řidič ve Velešovicích, u něhož dechová zkouška ukázala 2,18 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Muž, který usedl za volant Škody Felicia je tak podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 0,86 promile naměřila policie v Lovčičkách pětatřicetiletému řidiči auta Hyundai. V policejních sítích uvízli také řidiči pod vlivem drog. „Pozitivní na amfetaminy byl například čtyřiadvacetiletý řidič osobního auta Mazda ve Vyškově nebo devatenáctiletá řidička Nissanu v Šaraticích,“ popsala Šebková.

Na Blanensku byli policisté také v pohotovosti. Přímo v Blansku zastavili sedmapadesátiletého cyklistu, který měl v krvi 0,85 promile, v Křtinách pak řidiče s 0,15 promile alkoholu. Největším oříškem byl devětadvacetiletý řidič, který policejní hlídce zastavit nechtěl. Před obcí Bořitov na Blanensku nereagoval na výzvy a začal ujíždět. „Ze silnice vyjel na louku a zastavil s autem značky Opel až ve strži, odkud už nemohl vyjet,“ dodala.

Muž měl k tomuto pádné důvody, byl totiž pod vlivem drog a auto řídil bez řidičského oprávnění. Je tak podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Během celé noci uložili ještě celkem dvacet sedm pokut neukázněným řidičům za více než třináct tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře