Reklama
reklama

Policie přijala bezpečnostní opatření k prvomájovým shromážděním v Brně

Jihomoravští policisté se připravují na páteční bezpečnostní opatření související s konáním řady shromáždění a avizovaných akcí v Brně. 

Už koncem loňského roku oznámili příznivci občanského sdružení Dělnická mládež na Úřad městské části Brno – střed konání shromáždění na Náměstí Svobody a následný pochod. V reakci na setkání sympatizantů krajní pravice byla na ÚMČ oznámena další shromáždění, tentokrát odpůrců pravicových radikálů, a to na několika místech v centru Brna. Tradiční setkání na Moravském náměstí plánují také příznivci komunistické strany a shromáždění oznámili také odboráři, kteří využijí prostory hradu Špilberk. Žádné z uvedených oznámených shromáždění nebylo úřadem městské části zakázáno. Policisté jednali s organizátory jednotlivých akcí, stejně tak spolupracují  s úřadem městské části a brněnským magistrátem.

Policie uvedla, že prioritním úkolem bude zajištění veřejného pořádku, bezpečnosti a ochrany života a zdraví osob. Dbát bude také na to, aby shromáždění proběhla v souladu se zákonem o právu shromažďovacím, a bude také nekompromisně přistupovat k extremistickým excesům. Jestliže dojde k narušování veřejného pořádku, ohrožení bezpečnosti, nebo se účastníci akcí budou dopouštět protiprávního jednání, policisté přijmou adekvátní a důrazné prostředky.

V ulicích města Brna bude od pátečního rána několik stovek příslušníků, které posílí i pořádkové jednotky z dalších krajů.

V souvislosti s pátečním konáním řady akcí v centru města policie upozorňuje, aby účastníci jednotlivých shromáždění i kolemjdoucí důsledně dbali pokynů policistů.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře