Reklama
reklama

Policie přijala bezpečnostní opatření k prvomájovým shromážděním v Brně

Jihomoravští policisté se připravují na páteční bezpečnostní opatření související s konáním řady shromáždění a avizovaných akcí v Brně. 

Už koncem loňského roku oznámili příznivci občanského sdružení Dělnická mládež na Úřad městské části Brno – střed konání shromáždění na Náměstí Svobody a následný pochod. V reakci na setkání sympatizantů krajní pravice byla na ÚMČ oznámena další shromáždění, tentokrát odpůrců pravicových radikálů, a to na několika místech v centru Brna. Tradiční setkání na Moravském náměstí plánují také příznivci komunistické strany a shromáždění oznámili také odboráři, kteří využijí prostory hradu Špilberk. Žádné z uvedených oznámených shromáždění nebylo úřadem městské části zakázáno. Policisté jednali s organizátory jednotlivých akcí, stejně tak spolupracují  s úřadem městské části a brněnským magistrátem.

Policie uvedla, že prioritním úkolem bude zajištění veřejného pořádku, bezpečnosti a ochrany života a zdraví osob. Dbát bude také na to, aby shromáždění proběhla v souladu se zákonem o právu shromažďovacím, a bude také nekompromisně přistupovat k extremistickým excesům. Jestliže dojde k narušování veřejného pořádku, ohrožení bezpečnosti, nebo se účastníci akcí budou dopouštět protiprávního jednání, policisté přijmou adekvátní a důrazné prostředky.

V ulicích města Brna bude od pátečního rána několik stovek příslušníků, které posílí i pořádkové jednotky z dalších krajů.

V souvislosti s pátečním konáním řady akcí v centru města policie upozorňuje, aby účastníci jednotlivých shromáždění i kolemjdoucí důsledně dbali pokynů policistů.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře