Reklama
reklama

Pohřešovaného důchodce ze severu Brna našli strážníci až na Úvoze

Téměř dvě hodiny se blízcí báli o devadesátiletého muže, který nepozorovaně odešel ze svého bytu na Lesné.

Soused, který mu pravidelně nosí obědy, ho včera u něj doma nenašel, a tak se obrátil na městskou policii.

Operační středisko kontaktovalo záchrannou službu i nemocnice, strážníci v domě oslovili sousedy. O důchodci ovšem nikdo nic nevěděl.

O půl deváté večer strážníkům zavolal svědek, který prý zmateného seniora viděl v centru města. Autohlídka potom muže skutečně našla na Úvoze, byl dezorientovaný a třásl se zimou.

Strážníci mu proto dali deku a posadili ho do služebního vozidla. Následně ještě ověřili, že šlo skutečně o ztraceného důchodce z Lesné, po kterém již mezitím kolegové ze státní policie vyhlásili pátrání.

Jejich hlídka si proto pohřešovaného přijela od strážníků převzít.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře