Reklama
reklama

Podzemní garáže u Janáčkova divadla budou propojeny s halou a restaurací

S postupem stavby podzemních garáží v blízkosti Janáčkova divadla, připravuje město propojení těchto garáží s budovou divadla. Zavázalo se totiž ve smlouvě se soukromým investorem, který garáže staví, že zajistí na své náklady úpravu vnitřních prostor Janáčkova divadla, tak aby bylo zajištěno propojení podzemního garážového objektu a budovy divadla a zajištěn průchod z budovy divadla do podzemního garážového objektu. 

Celkové řešení vstupu z garáží do divadla je bezbariérové spojené s vyhrazeným stáním v objektu garáží a kapacitním WC v divadle. V projektu je také z garáží navrženo schodiště a vstup do restaurace Bohéma a do foyer divadla schodiště a prosklená výtahová šachta s výtahem. Cena projektu je více než 8 milionů korun.

 

„Oslovili jsme nyní pět vybraných dodavatelů s tím, že základním a jediným hodnotícím kritériem veřejné zakázky je nejnižší nabídková cena,“ připomněl primátor Brna Roman Onderka.

 

Zmiňovaný projekt „Rekonstrukce a dobudování Janáčkova divadla – úprava veřejného prostoru před Janáčkovým divadlem – Přístup do garáží JD“ je zařazen v rozpočtu kapitálových výdajů města Brna „Divadelní činnost“ a „Rekonstrukce a dobudování Janáčkova divadla“ s celkovými náklady 1.106.000.000 korun.

 

  

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře