Reklama
reklama

Podzemní garáže u Janáčkova divadla budou propojeny s halou a restaurací

S postupem stavby podzemních garáží v blízkosti Janáčkova divadla, připravuje město propojení těchto garáží s budovou divadla. Zavázalo se totiž ve smlouvě se soukromým investorem, který garáže staví, že zajistí na své náklady úpravu vnitřních prostor Janáčkova divadla, tak aby bylo zajištěno propojení podzemního garážového objektu a budovy divadla a zajištěn průchod z budovy divadla do podzemního garážového objektu. 

Celkové řešení vstupu z garáží do divadla je bezbariérové spojené s vyhrazeným stáním v objektu garáží a kapacitním WC v divadle. V projektu je také z garáží navrženo schodiště a vstup do restaurace Bohéma a do foyer divadla schodiště a prosklená výtahová šachta s výtahem. Cena projektu je více než 8 milionů korun.

 

„Oslovili jsme nyní pět vybraných dodavatelů s tím, že základním a jediným hodnotícím kritériem veřejné zakázky je nejnižší nabídková cena,“ připomněl primátor Brna Roman Onderka.

 

Zmiňovaný projekt „Rekonstrukce a dobudování Janáčkova divadla – úprava veřejného prostoru před Janáčkovým divadlem – Přístup do garáží JD“ je zařazen v rozpočtu kapitálových výdajů města Brna „Divadelní činnost“ a „Rekonstrukce a dobudování Janáčkova divadla“ s celkovými náklady 1.106.000.000 korun.

 

  

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře