Reklama
reklama

Podzemní garáže u Janáčkova divadla budou propojeny s halou a restaurací

S postupem stavby podzemních garáží v blízkosti Janáčkova divadla, připravuje město propojení těchto garáží s budovou divadla. Zavázalo se totiž ve smlouvě se soukromým investorem, který garáže staví, že zajistí na své náklady úpravu vnitřních prostor Janáčkova divadla, tak aby bylo zajištěno propojení podzemního garážového objektu a budovy divadla a zajištěn průchod z budovy divadla do podzemního garážového objektu. 

Celkové řešení vstupu z garáží do divadla je bezbariérové spojené s vyhrazeným stáním v objektu garáží a kapacitním WC v divadle. V projektu je také z garáží navrženo schodiště a vstup do restaurace Bohéma a do foyer divadla schodiště a prosklená výtahová šachta s výtahem. Cena projektu je více než 8 milionů korun.

 

„Oslovili jsme nyní pět vybraných dodavatelů s tím, že základním a jediným hodnotícím kritériem veřejné zakázky je nejnižší nabídková cena,“ připomněl primátor Brna Roman Onderka.

 

Zmiňovaný projekt „Rekonstrukce a dobudování Janáčkova divadla – úprava veřejného prostoru před Janáčkovým divadlem – Přístup do garáží JD“ je zařazen v rozpočtu kapitálových výdajů města Brna „Divadelní činnost“ a „Rekonstrukce a dobudování Janáčkova divadla“ s celkovými náklady 1.106.000.000 korun.

 

  

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře