Reklama
reklama

Podvodníci okradli další důchodce, zloděj obešel ženu, když hrabala listí

Na podvodníky by si měli neustále dávat pozor především senioři. Jen za včerejšek je obelhali hned třikrát na jihu Moravy. Nejčastěji se vydávají za zaměstnance elektrické energie, seniorce v Čejkovicích vnikl zloděj do domu, když zametala listí.

V dopoledních hodinách navštívili včera staršího muže v Mouřínově na Vyškovsku dva neznámí muži. „Pod záminkou kontroly údajů na smlouvě o dodávce elektrické energie je dvaaosmdesátiletý důchodce pustil dovnitř,“ popsala policejní mluvčí Alice Musilová. Pak už nebylo příliš těžké odvést seniorovu pozornost a okrást jej. „Jeden z pachatelů s ním odešel zkontrolovat číslo elektroměru a druhý využil situace a odcizil ze skříně v pokoji více než dvacet tisíc korun,“ dodala.

Podobným případem byla osmdesátiletá žena v Sivicích. Dvojice čtyřicetiletých mužů jí namluvila, že jsou kontroloři elektrické energie a důchodkyní předložené smlouvy shledali jako neplatné. „Nasadili tvář dobrodinců a nabídli, že jejich obnovu za tisícikorunu zajistí. Když jim žena peníze dala, potřeboval jeden z podvodníků na toaletu. Druhý toho využil a odcizil se zásuvky devět tisícovek,“ řekl mluvčí Bohumil Malášek. Muži rychle zmizeli a policie po nich nyní pátrá.

Největší drzosti se dopustil doposud neznámý pachatel v úterý dopoledne v obci Čejkovice. Důchodkyně před svým domem uklízela napadané listí a ke své smůle nechala otevřená vrata na dvůr do rodinného domu. „Její nepozornosti využil zloděj, který prošel vraty a zadními dveřmi vešel dovnitř. Seniorce odcizil peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Poté rychle odjel autem,“ uvedl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník. Muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Policisté v této souvislosti varují především starší lidi, aby nepouštěli cizí osoby do domů a bytů. Podvodníci se dostávají do domácností pod různými záminkami od vrácení přeplatků za energie, přes nabídku různého zboží či výhod až po žádost o pomoc. Přeplatky či nedoplatky za energie dochází formou složenek spolu s vyúčtováním, nepředává je fyzická osoba do místa bydliště. Kontrola vodoměrů, plynoměrů či elektroměrů je vždy dopředu ohlášena. Buďte rovněž obezřetní při využívání na první pohled lákavých nabídek zástupců různých obchodních společností,“ upozornila Alice Musilová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře