Reklama
reklama

Podvodníci okradli další důchodce, zloděj obešel ženu, když hrabala listí

Na podvodníky by si měli neustále dávat pozor především senioři. Jen za včerejšek je obelhali hned třikrát na jihu Moravy. Nejčastěji se vydávají za zaměstnance elektrické energie, seniorce v Čejkovicích vnikl zloděj do domu, když zametala listí.

V dopoledních hodinách navštívili včera staršího muže v Mouřínově na Vyškovsku dva neznámí muži. „Pod záminkou kontroly údajů na smlouvě o dodávce elektrické energie je dvaaosmdesátiletý důchodce pustil dovnitř,“ popsala policejní mluvčí Alice Musilová. Pak už nebylo příliš těžké odvést seniorovu pozornost a okrást jej. „Jeden z pachatelů s ním odešel zkontrolovat číslo elektroměru a druhý využil situace a odcizil ze skříně v pokoji více než dvacet tisíc korun,“ dodala.

Podobným případem byla osmdesátiletá žena v Sivicích. Dvojice čtyřicetiletých mužů jí namluvila, že jsou kontroloři elektrické energie a důchodkyní předložené smlouvy shledali jako neplatné. „Nasadili tvář dobrodinců a nabídli, že jejich obnovu za tisícikorunu zajistí. Když jim žena peníze dala, potřeboval jeden z podvodníků na toaletu. Druhý toho využil a odcizil se zásuvky devět tisícovek,“ řekl mluvčí Bohumil Malášek. Muži rychle zmizeli a policie po nich nyní pátrá.

Největší drzosti se dopustil doposud neznámý pachatel v úterý dopoledne v obci Čejkovice. Důchodkyně před svým domem uklízela napadané listí a ke své smůle nechala otevřená vrata na dvůr do rodinného domu. „Její nepozornosti využil zloděj, který prošel vraty a zadními dveřmi vešel dovnitř. Seniorce odcizil peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Poté rychle odjel autem,“ uvedl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník. Muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Policisté v této souvislosti varují především starší lidi, aby nepouštěli cizí osoby do domů a bytů. Podvodníci se dostávají do domácností pod různými záminkami od vrácení přeplatků za energie, přes nabídku různého zboží či výhod až po žádost o pomoc. Přeplatky či nedoplatky za energie dochází formou složenek spolu s vyúčtováním, nepředává je fyzická osoba do místa bydliště. Kontrola vodoměrů, plynoměrů či elektroměrů je vždy dopředu ohlášena. Buďte rovněž obezřetní při využívání na první pohled lákavých nabídek zástupců různých obchodních společností,“ upozornila Alice Musilová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře