Reklama
reklama

Podvodníci okradli další důchodce, zloděj obešel ženu, když hrabala listí

Na podvodníky by si měli neustále dávat pozor především senioři. Jen za včerejšek je obelhali hned třikrát na jihu Moravy. Nejčastěji se vydávají za zaměstnance elektrické energie, seniorce v Čejkovicích vnikl zloděj do domu, když zametala listí.

V dopoledních hodinách navštívili včera staršího muže v Mouřínově na Vyškovsku dva neznámí muži. „Pod záminkou kontroly údajů na smlouvě o dodávce elektrické energie je dvaaosmdesátiletý důchodce pustil dovnitř,“ popsala policejní mluvčí Alice Musilová. Pak už nebylo příliš těžké odvést seniorovu pozornost a okrást jej. „Jeden z pachatelů s ním odešel zkontrolovat číslo elektroměru a druhý využil situace a odcizil ze skříně v pokoji více než dvacet tisíc korun,“ dodala.

Podobným případem byla osmdesátiletá žena v Sivicích. Dvojice čtyřicetiletých mužů jí namluvila, že jsou kontroloři elektrické energie a důchodkyní předložené smlouvy shledali jako neplatné. „Nasadili tvář dobrodinců a nabídli, že jejich obnovu za tisícikorunu zajistí. Když jim žena peníze dala, potřeboval jeden z podvodníků na toaletu. Druhý toho využil a odcizil se zásuvky devět tisícovek,“ řekl mluvčí Bohumil Malášek. Muži rychle zmizeli a policie po nich nyní pátrá.

Největší drzosti se dopustil doposud neznámý pachatel v úterý dopoledne v obci Čejkovice. Důchodkyně před svým domem uklízela napadané listí a ke své smůle nechala otevřená vrata na dvůr do rodinného domu. „Její nepozornosti využil zloděj, který prošel vraty a zadními dveřmi vešel dovnitř. Seniorce odcizil peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Poté rychle odjel autem,“ uvedl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník. Muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Policisté v této souvislosti varují především starší lidi, aby nepouštěli cizí osoby do domů a bytů. Podvodníci se dostávají do domácností pod různými záminkami od vrácení přeplatků za energie, přes nabídku různého zboží či výhod až po žádost o pomoc. Přeplatky či nedoplatky za energie dochází formou složenek spolu s vyúčtováním, nepředává je fyzická osoba do místa bydliště. Kontrola vodoměrů, plynoměrů či elektroměrů je vždy dopředu ohlášena. Buďte rovněž obezřetní při využívání na první pohled lákavých nabídek zástupců různých obchodních společností,“ upozornila Alice Musilová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře