Reklama
reklama

Podivná agentura se vydává za spořitelnu i pojišťovnu. Pozor na číslo 277 007 787

Pracovnice telemarketingu tvrdí, že volá jménem přední pojišťovny, lže a ptá se na státní příspěvek. Firma, kterou se zaštituje, o ničem neví. Zaskočených lidí přibývá a začínají se vzájemně varovat na internetu.

Velice podivné telefonáty řeší během posledních dnů desítky, možná stovky lidí na jižní Moravě. Z čísla 277 007 787 jim zavolá pracovnice telemarketingu, která mimo jiné velmi zmateně vysvětluje, že má zjistit, zda volaný „dostal státní příspěvek“. Přitom ani neví, s kým mluví a jaké produkty volaný má. Do toho klade zmatené doplňující otázky, údajně jménem stavební spořitelny. Její zástupci ale o ničem nevědí.

„Když jsem jí řekl, že mám tyto finanční produkty u konkurence, vymlouvala se, že to má za úkol zjišťovat plošně,“ říká Brňan, který tento hovor absolvoval. Stejnou zkušenost má i redaktor Centrum news. „Bylo mi hodně divné, že by se zástupce jedné pojišťovny ptal na průběh pojištění u jiné. Co je komu do mého státního příspěvku,“ dodal oslovený Brňan.

Před podivným číslem se lidé začínají navzájem varovat i na internetových stránkách, pomocí kterých zpětně dohledávají majitele neznámých pevných linek. „Zmatená ženská, v pozadí šum jak z hospody,“ píše jeden, zatímco další dodává, že se operátorka „představuje jako Generali pojišťovna a lže“.

Pracovnice klientského servisu Československé obchodní banky radí tyto informace v podobných průzkumech rozhodně nesdělovat. „Pokud se volající snaží působit tak, že jeho úkolem je péče o stávajícího klienta, měli by oslovení být velmi podezřívaví. Banky a pojišťovny se svými klienty, kteří tyto produkty už mají, komunikují úplně jinými kanály,“ uvedla. Nepřála si uvést jméno, protože nemá oprávnění oficiálně vystupovat za banku, redakce je však zná.

Podle všeho se tazatelky snaží vmanévrovat volané do odpovědi, ze které by poznaly, že žádné stavební spoření, životní pojištění nebo jiný produkt vlastně vůbec nemají, a tak jsou vhodnými kandidáty na případný druhý telefonát s „výhodnou nabídkou“.

BUDEME AKTUALIZOVAT

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře