Reklama
reklama

Podivná agentura se vydává za spořitelnu i pojišťovnu. Pozor na číslo 277 007 787

Pracovnice telemarketingu tvrdí, že volá jménem přední pojišťovny, lže a ptá se na státní příspěvek. Firma, kterou se zaštituje, o ničem neví. Zaskočených lidí přibývá a začínají se vzájemně varovat na internetu.

Velice podivné telefonáty řeší během posledních dnů desítky, možná stovky lidí na jižní Moravě. Z čísla 277 007 787 jim zavolá pracovnice telemarketingu, která mimo jiné velmi zmateně vysvětluje, že má zjistit, zda volaný „dostal státní příspěvek“. Přitom ani neví, s kým mluví a jaké produkty volaný má. Do toho klade zmatené doplňující otázky, údajně jménem stavební spořitelny. Její zástupci ale o ničem nevědí.

„Když jsem jí řekl, že mám tyto finanční produkty u konkurence, vymlouvala se, že to má za úkol zjišťovat plošně,“ říká Brňan, který tento hovor absolvoval. Stejnou zkušenost má i redaktor Centrum news. „Bylo mi hodně divné, že by se zástupce jedné pojišťovny ptal na průběh pojištění u jiné. Co je komu do mého státního příspěvku,“ dodal oslovený Brňan.

Před podivným číslem se lidé začínají navzájem varovat i na internetových stránkách, pomocí kterých zpětně dohledávají majitele neznámých pevných linek. „Zmatená ženská, v pozadí šum jak z hospody,“ píše jeden, zatímco další dodává, že se operátorka „představuje jako Generali pojišťovna a lže“.

Pracovnice klientského servisu Československé obchodní banky radí tyto informace v podobných průzkumech rozhodně nesdělovat. „Pokud se volající snaží působit tak, že jeho úkolem je péče o stávajícího klienta, měli by oslovení být velmi podezřívaví. Banky a pojišťovny se svými klienty, kteří tyto produkty už mají, komunikují úplně jinými kanály,“ uvedla. Nepřála si uvést jméno, protože nemá oprávnění oficiálně vystupovat za banku, redakce je však zná.

Podle všeho se tazatelky snaží vmanévrovat volané do odpovědi, ze které by poznaly, že žádné stavební spoření, životní pojištění nebo jiný produkt vlastně vůbec nemají, a tak jsou vhodnými kandidáty na případný druhý telefonát s „výhodnou nabídkou“.

BUDEME AKTUALIZOVAT

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře