Reklama
reklama

Po nehodě zůstalo jedno auto pod vodou - cvičení začalo

Hasiči dopoledne vyjížděli k vážné nehodě tří osobních aut u Myslejovické vodní nádrže na Vyškovsku. Jedno auto zůstalo pod hladinou, další leželo na střeše. Dva lidé zemřeli. Takový byl scénář dnešního krajského cvičení složek IZS ve vojenském prostoru.  

Srážku tří aut viděl rybář z protějšího břehu vodní nádrže a okamžitě volal na tísňovou linku 158. Na místo se postupně sjeli policisté, záchranáři a hasiči. Přiletěl také vrtulník Policie ČR s potápěči na palubě. Po nehodě jedno auto zůstalo na střeše, další na silnici a třetí zajelo pod hladinu vodní nádrže.
Hasiči pomohli zajistit místo nehody a záchranářům asistovali při transportu a ošetřování tří zraněných. Z vozidla, které zůstalo pod vodou, vyprostili policejní potápěči mrtvého muže. Hasiči v té době stabilizovali převrácený automobil a vyprostili tělo druhého zemřelého. Policie v okolí pátrala po viníkovi nehody, který utekl do lesa. Policejní rojnici a psovodům však neunikl. Další činností hasičů byl úklid vozovky a po vyproštění vozidla z vodní nádrže sesbírali z vodní hladiny ropné látky.
Na celý průběh akce dohlíželi rozhodčí. Jejich poznatky se budou v dalších dnech rekapitulovat a mohou se v budoucnu přenést do běžné zásahové praxe. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře