Reklama
reklama

Po nehodě zůstalo jedno auto pod vodou - cvičení začalo

Hasiči dopoledne vyjížděli k vážné nehodě tří osobních aut u Myslejovické vodní nádrže na Vyškovsku. Jedno auto zůstalo pod hladinou, další leželo na střeše. Dva lidé zemřeli. Takový byl scénář dnešního krajského cvičení složek IZS ve vojenském prostoru.  

Srážku tří aut viděl rybář z protějšího břehu vodní nádrže a okamžitě volal na tísňovou linku 158. Na místo se postupně sjeli policisté, záchranáři a hasiči. Přiletěl také vrtulník Policie ČR s potápěči na palubě. Po nehodě jedno auto zůstalo na střeše, další na silnici a třetí zajelo pod hladinu vodní nádrže.
Hasiči pomohli zajistit místo nehody a záchranářům asistovali při transportu a ošetřování tří zraněných. Z vozidla, které zůstalo pod vodou, vyprostili policejní potápěči mrtvého muže. Hasiči v té době stabilizovali převrácený automobil a vyprostili tělo druhého zemřelého. Policie v okolí pátrala po viníkovi nehody, který utekl do lesa. Policejní rojnici a psovodům však neunikl. Další činností hasičů byl úklid vozovky a po vyproštění vozidla z vodní nádrže sesbírali z vodní hladiny ropné látky.
Na celý průběh akce dohlíželi rozhodčí. Jejich poznatky se budou v dalších dnech rekapitulovat a mohou se v budoucnu přenést do běžné zásahové praxe. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře