Reklama
reklama

Plavba lodí po přehradě zdarma? V sobotu ji mohou návštěvníci využít po celý den

Nejen bezplatná plavba, ale i stánky s pochutinami z celého světa nebo historické autobusové spoje. To vše čeká na návštěvníky oslav 70. výročí lodní dopravy na Brněnské přehradě.

Dopravní podnik města Brna na tento den přichystal program v areálu přístaviště v Brně Bystrci, který začne v sobotu v pravé poledne a potrvá až do 18 hodin. „Lidem se otevřou hangáry lodní dopravy, kde v zimě probíhá údržba lodí, připravili jsme také krátké seznámení s historií lodní dopravy v Brně. Nebude chybět zábava, hlavně tedy pro děti a stánky s občerstvením,“ prozradil k programu generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Ve víc než dvaceti stáncích se budou prodávat pochutiny téměř z celého světa. Připravena je gruzínská, andaluská či japonská kuchyně, chybět nebudou ani pokrmy pro vegetariány a vegany.

Už samotná doprava na Brněnskou přehradu může být zážitkem, cestující totiž mohou využít speciální historické spoje. V půl hodinovém intervalu bude ze smyčky trolejbusů na ulici Česká vyjíždět expresní autobusová linka k přístavišti. „Na linku budou nasazeny legendární autobusy typu ŠKODA 706 RTO, KAROSA ŠL 11 nebo kloubový maďarský IKARUS 280,“ uvedl vedoucí dopravního provozu DPMB Jan Seitl.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Vysoké učení technické
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Na hlavním nádraží se po rekonstrukci otevřely nové toalety
Naproti pátému a šestému nástupišti u hlavního nádraží v Brně se otevřely po rekonstrukci nové toalety. Náklady na opravy byly 1,4 miliónů korun bez DPH.
18.10.2017 - 16:07
Ilustrační foto
Policie se potýká s nedostatkem lidí. Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje se i proto rozhodlo spolupracovat s Univerzitou obrany v Brně.
18.10.2017 - 07:37
Komentáře