Reklama
reklama

Pět dětí a tři dospělé ohrožoval dnes požár bytu v centru Brna

Při požáru bytu na ulici Křenova bylo nutné evakuovat pět dětí a tři dospělé. Všichni skončili v péči záchranné služby. Zásah zastavil provoz na jedné z rušných brněnských ulic nedaleko centra.

Hlášení o požáru přijali hasiči dnes ve 13.13 hodin a na místo ihned vyrazily jednotky z brněnských stanic Lidická, BVV a Líšeň.  Při příjezdu z okna ve třetím patře šlehaly plameny a hustý kouř.

Velitel zásahu nasadil proti plamenům dva vodní proudy. Jeden z automobilového žebříku a druhý uvnitř po schodišti. Současně bylo nutné z budovy evakuovat osm lidí. Z toho tři dospělé a pět dětí.  Vzhledem k tomu, že se všichni evakuovaní pohybovali do příjezdu hasičů v zakouřeném interiéru budovy, skončili v péči ZZS. Ta je následně odvezla do nemocnic.

V první fázi zásahu byla zastavena doprava na ulici Křenová. Později velitel zásahu umožnil průjezd městské hromadné dopravě a následně se doprava na rušné brněnské ulici obnovila kompletně. 

Škody na majetku ani příčina požáru zatím není známá.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře