Reklama
reklama

Pět dětí a tři dospělé ohrožoval dnes požár bytu v centru Brna

Při požáru bytu na ulici Křenova bylo nutné evakuovat pět dětí a tři dospělé. Všichni skončili v péči záchranné služby. Zásah zastavil provoz na jedné z rušných brněnských ulic nedaleko centra.

Hlášení o požáru přijali hasiči dnes ve 13.13 hodin a na místo ihned vyrazily jednotky z brněnských stanic Lidická, BVV a Líšeň.  Při příjezdu z okna ve třetím patře šlehaly plameny a hustý kouř.

Velitel zásahu nasadil proti plamenům dva vodní proudy. Jeden z automobilového žebříku a druhý uvnitř po schodišti. Současně bylo nutné z budovy evakuovat osm lidí. Z toho tři dospělé a pět dětí.  Vzhledem k tomu, že se všichni evakuovaní pohybovali do příjezdu hasičů v zakouřeném interiéru budovy, skončili v péči ZZS. Ta je následně odvezla do nemocnic.

V první fázi zásahu byla zastavena doprava na ulici Křenová. Později velitel zásahu umožnil průjezd městské hromadné dopravě a následně se doprava na rušné brněnské ulici obnovila kompletně. 

Škody na majetku ani příčina požáru zatím není známá.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře