Reklama
reklama

Pět dětí a tři dospělé ohrožoval dnes požár bytu v centru Brna

Při požáru bytu na ulici Křenova bylo nutné evakuovat pět dětí a tři dospělé. Všichni skončili v péči záchranné služby. Zásah zastavil provoz na jedné z rušných brněnských ulic nedaleko centra.

Hlášení o požáru přijali hasiči dnes ve 13.13 hodin a na místo ihned vyrazily jednotky z brněnských stanic Lidická, BVV a Líšeň.  Při příjezdu z okna ve třetím patře šlehaly plameny a hustý kouř.

Velitel zásahu nasadil proti plamenům dva vodní proudy. Jeden z automobilového žebříku a druhý uvnitř po schodišti. Současně bylo nutné z budovy evakuovat osm lidí. Z toho tři dospělé a pět dětí.  Vzhledem k tomu, že se všichni evakuovaní pohybovali do příjezdu hasičů v zakouřeném interiéru budovy, skončili v péči ZZS. Ta je následně odvezla do nemocnic.

V první fázi zásahu byla zastavena doprava na ulici Křenová. Později velitel zásahu umožnil průjezd městské hromadné dopravě a následně se doprava na rušné brněnské ulici obnovila kompletně. 

Škody na majetku ani příčina požáru zatím není známá.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře