Reklama
reklama

Pestrou skupinku mladých mužů převáželi v dodávce

Další dvojici převaděčů nelegálních běženců se podařilo odhalit cizineckým policistům. V úterý krátce před půlnocí zastavili na dálnici D1 ve směru na Prahu dodávku s maďarskou registrační značkou, ve které cestovala kromě maďarského řidiče a spolujezdce také pětice mladých mužů hned několika národností

Pestrá skupinka běženců, z nichž nikdo neměl cestovní doklady ani povolení k pobytu na území České republiky, putovala na policejní služebnu k podání vysvětlení a identifikačním úkonům. Mladí muži původem z Afghánistánu, Íránu a Sýrie se vydali za vidinou lepšího života v západní Evropě, a k dosažení jejich cílové destinace jim měla pomoci právě dvojice převaděčů. Oba Maďary policisté se souhlasem státního zástupce zadrželi a podezírají je ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což jim hrozí až dva roky za mřížemi. Cizinečtí policisté zajistili i pětici běženců, u kterých zjistili, že v Maďarsku stihli požádat o azyl. Vzhledem k této skutečnosti s nimi policisté zahájí tzv. dublinské řízení směřující k rozhodnutí o návratu běženců do Maďarska, na což budou čekat v zařízení pro zajištění cizinců v Bělé Jezové.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře