Reklama
reklama

Pestrou skupinku mladých mužů převáželi v dodávce

Další dvojici převaděčů nelegálních běženců se podařilo odhalit cizineckým policistům. V úterý krátce před půlnocí zastavili na dálnici D1 ve směru na Prahu dodávku s maďarskou registrační značkou, ve které cestovala kromě maďarského řidiče a spolujezdce také pětice mladých mužů hned několika národností

Pestrá skupinka běženců, z nichž nikdo neměl cestovní doklady ani povolení k pobytu na území České republiky, putovala na policejní služebnu k podání vysvětlení a identifikačním úkonům. Mladí muži původem z Afghánistánu, Íránu a Sýrie se vydali za vidinou lepšího života v západní Evropě, a k dosažení jejich cílové destinace jim měla pomoci právě dvojice převaděčů. Oba Maďary policisté se souhlasem státního zástupce zadrželi a podezírají je ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což jim hrozí až dva roky za mřížemi. Cizinečtí policisté zajistili i pětici běženců, u kterých zjistili, že v Maďarsku stihli požádat o azyl. Vzhledem k této skutečnosti s nimi policisté zahájí tzv. dublinské řízení směřující k rozhodnutí o návratu běženců do Maďarska, na což budou čekat v zařízení pro zajištění cizinců v Bělé Jezové.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře