Reklama
reklama

Ozvučený portál FriendlyVox se představil na Tmavomodrém festivalu v Brně

Na konci roku 2014 byl představen FriendlyVox – ozvučený portál pro nevidomé.  První funkce spuštěné v loňském roce autoři  FriendlyVox zdokonalili a taktéž rozšířili o řadu dalších. Nyní se FriendlyVox představil na Tmavomodrém festivalu v Brně a ukázal své možnosti nevidomým, kteří přišli předvést svůj talent, ale i těm, kteří dorazili, aby mohli obdivovat talent druhých. 

dnech 14. 5.–16. 5. 2015 se v brněnském Sále Břetislava Bakaly (Bílý dům) uskutečnil již 26. ročník tradičního mezinárodního hudebního festivalu. Právě na Tmavomodrém festivalu se setkávají zrakově znevýhodněné děti a studenti, aby mohli představit své hudební nadání a zpříjemnit květnové dny sobě i všem příchozím. Jako každý rok probíhala současně s festivalem i přehlídka pomůcek pro zrakově znevýhodněné, na které se představil mj. i ozvučený portál FriendlyVox, jehož snahou je komfortní zpřístupnění nejpoužívanějších služeb internetu právě zrakově znevýhodněným lidem. Nově nabízí také správu kontaktů, stovky českých i zahraničních rádií, zpravodajství, Wikipedii, novou sekci zábavy atd.

FriendlyVox je nástrojem tvořeným českými odborníky ve spolupráci s nevidomými a především pro nevidomé. Proto se neustále zdokonaluje. Jedině tak může nabídnout co nejkomfortnější uživatelské možnosti.  Portál začínal s nabídkou e-mailu, ozvučení zpravodajských portálů, poslechu rádia a vytyčil si řadu dalších cílů. Ty postupně naplňuje, a tak dnes nevidomí mohou pracovat např. s Wikipedií, Youtube, kontakty, službou Google translator.

Vedle těchto globálně využívaných funkcí umožňuje rovněž FriendlyVox začleňovat v rámci svých jednotlivých národních instancí lokální funkce a informace. Pro české uživatele je tak v této chvíli v nabídce třeba předpověď počasí pro jednotlivé regiony České republiky, vyhledávání v jízdních řádech či ozvučený přístup k portálu Světluška. FriendlyVox je plně cloudové řešení, a lze jej tedy spustit na jakémkoli počítači, odkudkoli na světě. V těchto dnech nově i v anglické a německé verzi. 

FriendlyVox je momentálně svým uživatelům k dispozici bezplatně. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře