Reklama
reklama

Ozvučený portál FriendlyVox se představil na Tmavomodrém festivalu v Brně

Na konci roku 2014 byl představen FriendlyVox – ozvučený portál pro nevidomé.  První funkce spuštěné v loňském roce autoři  FriendlyVox zdokonalili a taktéž rozšířili o řadu dalších. Nyní se FriendlyVox představil na Tmavomodrém festivalu v Brně a ukázal své možnosti nevidomým, kteří přišli předvést svůj talent, ale i těm, kteří dorazili, aby mohli obdivovat talent druhých. 

dnech 14. 5.–16. 5. 2015 se v brněnském Sále Břetislava Bakaly (Bílý dům) uskutečnil již 26. ročník tradičního mezinárodního hudebního festivalu. Právě na Tmavomodrém festivalu se setkávají zrakově znevýhodněné děti a studenti, aby mohli představit své hudební nadání a zpříjemnit květnové dny sobě i všem příchozím. Jako každý rok probíhala současně s festivalem i přehlídka pomůcek pro zrakově znevýhodněné, na které se představil mj. i ozvučený portál FriendlyVox, jehož snahou je komfortní zpřístupnění nejpoužívanějších služeb internetu právě zrakově znevýhodněným lidem. Nově nabízí také správu kontaktů, stovky českých i zahraničních rádií, zpravodajství, Wikipedii, novou sekci zábavy atd.

FriendlyVox je nástrojem tvořeným českými odborníky ve spolupráci s nevidomými a především pro nevidomé. Proto se neustále zdokonaluje. Jedině tak může nabídnout co nejkomfortnější uživatelské možnosti.  Portál začínal s nabídkou e-mailu, ozvučení zpravodajských portálů, poslechu rádia a vytyčil si řadu dalších cílů. Ty postupně naplňuje, a tak dnes nevidomí mohou pracovat např. s Wikipedií, Youtube, kontakty, službou Google translator.

Vedle těchto globálně využívaných funkcí umožňuje rovněž FriendlyVox začleňovat v rámci svých jednotlivých národních instancí lokální funkce a informace. Pro české uživatele je tak v této chvíli v nabídce třeba předpověď počasí pro jednotlivé regiony České republiky, vyhledávání v jízdních řádech či ozvučený přístup k portálu Světluška. FriendlyVox je plně cloudové řešení, a lze jej tedy spustit na jakémkoli počítači, odkudkoli na světě. V těchto dnech nově i v anglické a německé verzi. 

FriendlyVox je momentálně svým uživatelům k dispozici bezplatně. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře