Reklama
reklama

Ozvučený portál FriendlyVox se představil na Tmavomodrém festivalu v Brně

Na konci roku 2014 byl představen FriendlyVox – ozvučený portál pro nevidomé.  První funkce spuštěné v loňském roce autoři  FriendlyVox zdokonalili a taktéž rozšířili o řadu dalších. Nyní se FriendlyVox představil na Tmavomodrém festivalu v Brně a ukázal své možnosti nevidomým, kteří přišli předvést svůj talent, ale i těm, kteří dorazili, aby mohli obdivovat talent druhých. 

dnech 14. 5.–16. 5. 2015 se v brněnském Sále Břetislava Bakaly (Bílý dům) uskutečnil již 26. ročník tradičního mezinárodního hudebního festivalu. Právě na Tmavomodrém festivalu se setkávají zrakově znevýhodněné děti a studenti, aby mohli představit své hudební nadání a zpříjemnit květnové dny sobě i všem příchozím. Jako každý rok probíhala současně s festivalem i přehlídka pomůcek pro zrakově znevýhodněné, na které se představil mj. i ozvučený portál FriendlyVox, jehož snahou je komfortní zpřístupnění nejpoužívanějších služeb internetu právě zrakově znevýhodněným lidem. Nově nabízí také správu kontaktů, stovky českých i zahraničních rádií, zpravodajství, Wikipedii, novou sekci zábavy atd.

FriendlyVox je nástrojem tvořeným českými odborníky ve spolupráci s nevidomými a především pro nevidomé. Proto se neustále zdokonaluje. Jedině tak může nabídnout co nejkomfortnější uživatelské možnosti.  Portál začínal s nabídkou e-mailu, ozvučení zpravodajských portálů, poslechu rádia a vytyčil si řadu dalších cílů. Ty postupně naplňuje, a tak dnes nevidomí mohou pracovat např. s Wikipedií, Youtube, kontakty, službou Google translator.

Vedle těchto globálně využívaných funkcí umožňuje rovněž FriendlyVox začleňovat v rámci svých jednotlivých národních instancí lokální funkce a informace. Pro české uživatele je tak v této chvíli v nabídce třeba předpověď počasí pro jednotlivé regiony České republiky, vyhledávání v jízdních řádech či ozvučený přístup k portálu Světluška. FriendlyVox je plně cloudové řešení, a lze jej tedy spustit na jakémkoli počítači, odkudkoli na světě. V těchto dnech nově i v anglické a německé verzi. 

FriendlyVox je momentálně svým uživatelům k dispozici bezplatně. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře