Reklama
reklama

Ostře sledovaná prsa upozorňují v Brně na prevenci rakoviny prsu

Od včerejšího dne mohou Brňané v ulicích města zaregistrovat zdravotně-osvětovou akci Ostře sledovaná prsa. Kampaň chce veřejnost upozornit na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. To, jak této nemoci předcházet, ukazují dva designové moduly.

„Aliance žen s rakovinou prsu pořádá od pondělí 10. října 2016 v Brně v rámci října, měsíce boje proti rakovině prsu, kampaň Ostře sledovaná prsa. Cílem kampaně zaměřené na všechny generace je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu,“ uvedla tisková mluvčí akce Magdaléna Vošalíková.

Hlavní program zajištují dva designové moduly umístěné v brněnských ulicích. Do 13. 10. Se budou nacházet před Univerzitním kampusem, poté se přesunou obchodní centrum Olympia a v období 24.–27.10. je zájemci naleznou na náměstí Svobody.

V prvním modulu se návštěvníci naučí techniku samovyšetření prsu, které povedou vyškolené lektorky, členky místních pacientských organizací a pacientky z Bellis Young & Cancer. Druh modul, sádrovna, nabízí možnost udělat nechat si vyrobit odlitek ňader. Ten si bude moci každá dáma odnést, popřípadě jeho polovinu umístit na Prsní stěnu, která je umístěná ve foyer divadla Reduta.

Kampaně se rovněž účastní partnerské kavárny a restaurace, ve kterých jsou vystaveny mobilní „Prsní stěny“. Autorem výtvarné části projektu je Matyáš Fuchs.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře