Reklama
reklama

Opilá řidička vezla v autě malé dítě, její spolujezdec napadl policistu

V sobotu kolem půl třetí ráno kontrolovali policisté z oddělení hlídkové služby třiačtyřicetiletou řidičku. Ta při dechové zkoušce nadýchala 1,4 promile. Ve vozidle se pak nacházel ještě šestadvacetiletý spolujezdec a také čtyřleté dítě.
Brno - Spolujezdec byl agresivní (později nadýchal přes dvě promile) a neustále mařil zákrok hlídky. Policisté se vzhledem k přítomnosti malé holčičky snažili do poslední chvíle řešit situaci bez použití donucovacích prostředků.
 
Jakmile ale spolujezdec vztáhl na policistu ruku, skončil v poutech na zemi. Mezitím jejich kolegové z královopolského obvodního oddělení vyzvedli pracovnici orgánu sociálně právní ochrany dětí.
 
Ta při prohlídce bytu, který holčička obývala, konstatovala, že bydlí v absolutně nevhodných podmínkách. Vzápětí rozhodla o jejím umístění do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.
 
Řidička se bude zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, spolujezdec z násilí proti úřední osobě.
 
Policisté za leden v Brně přistihli 58 řidičů pod vlivem alkoholu, řidičů pod vlivem drog bylo dokonce 82.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře