Reklama
reklama

Okrádal seniory, aby mohl hrát automaty. Dvaašedesátiletý muž se ve vězení nenapravil

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařilo objasnit sérii krádeží na seniorech. Osmnáct případů má na svědomí dvaašedesátiletý muž z Brna, kterého policisté dobře znají. Uvedené trestné činnosti se v minulosti již věnoval, kdy okradl asi šedesát seniorů. Ovšem ani pobyt ve vězení muže nenapravil. Byl propuštěn loni v srpnu a letos na jaře začal opět krást. Oslovoval starší osoby a s nejrůznějšími legendami se jim vetřel do bytu, kde jim odcizil peníze. Působil důvěryhodně, nezřídka navazoval kontakt tím, že nabídl pomoc s nákupními taškami.

Největší obnos si odnesl v červenci z bytu šestaosmdesátiletého muže, na kterého zazvonil a tvrdil mu, že nese balíček pro sousedku, která není doma. Seniora požádal, zda u něj nemůže na ženu počkat. Pak už jen využil vhodného okamžiku a pánovi sebral zlatý prsten v hodnotě pět tisíc korun a finanční hotovost třicet tisíc korun.

Za uplynulého půl roku si tak tímto nezákonným způsobem přišel na téměř devadesát tisíc korun. Veškeré peníze pak skončily v herních automatech. Muž je stíhán vazebně a za trestné činy krádež a porušování domovní svobody mu může hrozit až pětileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře