Reklama
reklama

Okrádal seniory, aby mohl hrát automaty. Dvaašedesátiletý muž se ve vězení nenapravil

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařilo objasnit sérii krádeží na seniorech. Osmnáct případů má na svědomí dvaašedesátiletý muž z Brna, kterého policisté dobře znají. Uvedené trestné činnosti se v minulosti již věnoval, kdy okradl asi šedesát seniorů. Ovšem ani pobyt ve vězení muže nenapravil. Byl propuštěn loni v srpnu a letos na jaře začal opět krást. Oslovoval starší osoby a s nejrůznějšími legendami se jim vetřel do bytu, kde jim odcizil peníze. Působil důvěryhodně, nezřídka navazoval kontakt tím, že nabídl pomoc s nákupními taškami.

Největší obnos si odnesl v červenci z bytu šestaosmdesátiletého muže, na kterého zazvonil a tvrdil mu, že nese balíček pro sousedku, která není doma. Seniora požádal, zda u něj nemůže na ženu počkat. Pak už jen využil vhodného okamžiku a pánovi sebral zlatý prsten v hodnotě pět tisíc korun a finanční hotovost třicet tisíc korun.

Za uplynulého půl roku si tak tímto nezákonným způsobem přišel na téměř devadesát tisíc korun. Veškeré peníze pak skončily v herních automatech. Muž je stíhán vazebně a za trestné činy krádež a porušování domovní svobody mu může hrozit až pětileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře