Reklama
reklama

Okrádal seniory, aby mohl hrát automaty. Dvaašedesátiletý muž se ve vězení nenapravil

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařilo objasnit sérii krádeží na seniorech. Osmnáct případů má na svědomí dvaašedesátiletý muž z Brna, kterého policisté dobře znají. Uvedené trestné činnosti se v minulosti již věnoval, kdy okradl asi šedesát seniorů. Ovšem ani pobyt ve vězení muže nenapravil. Byl propuštěn loni v srpnu a letos na jaře začal opět krást. Oslovoval starší osoby a s nejrůznějšími legendami se jim vetřel do bytu, kde jim odcizil peníze. Působil důvěryhodně, nezřídka navazoval kontakt tím, že nabídl pomoc s nákupními taškami.

Největší obnos si odnesl v červenci z bytu šestaosmdesátiletého muže, na kterého zazvonil a tvrdil mu, že nese balíček pro sousedku, která není doma. Seniora požádal, zda u něj nemůže na ženu počkat. Pak už jen využil vhodného okamžiku a pánovi sebral zlatý prsten v hodnotě pět tisíc korun a finanční hotovost třicet tisíc korun.

Za uplynulého půl roku si tak tímto nezákonným způsobem přišel na téměř devadesát tisíc korun. Veškeré peníze pak skončily v herních automatech. Muž je stíhán vazebně a za trestné činy krádež a porušování domovní svobody mu může hrozit až pětileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře