Reklama
reklama

Odstartoval projekt: "Řekni to v tramvaji"

V Brně vyjela dnes 4. března poprvé takzvaná PS tramvaj. Ačkoli je název tramvaje trochu tajemný, vysvětlení je celkem prosté – reklamní vitríny v celé tramvaji dává Dopravní podnik města Brna k dispozici samotným cestujícím. Ti prostřednictvím tramvaje mohou vzkázat komukoli cokoli, samozřejmě v mezích slušnosti. Umístění vzkazu je bezplatné.

„Dnešní doba nahrává spíše moderním komunikačním technologiím, navzájem jsme neustále ve spojení díky mobilním telefonům a internetu. Klasické pohlednice nebo vzkazy na ledničce ale mají stále své kouzlo a právě takové „retro“ dokáže dnes mile překvapit. Proto si myslím, že z možnosti vzkázat svým blízkým cokoli v tramvaji budou cestující nadšení. Je to jeden ze způsobů jak městskou hromadnou dopravu popularizovat,“ uvedl při představení speciální tramvaje generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Podobný koncept zatím jinde v Česku nefunguje, takže PS tramvaj je první svého druhu v republice. „Je to rozhodně netradiční způsob jak třeba babičce popřát k narozeninám nebo vyznat lásku. Aktuální polohu tramvaje si může kdokoli najít prostřednictvím mobilních aplikací. Vzkazy budeme obměňovat každé dva týdny,“ vysvětlila Eva Lukavská, správní ředitelka DPMB.

Zájemci o umístění vzkazu do PS tramvaje donesou do Informační kanceláře DPMB už vytvořený plakát (obrázek nebo text) o rozměru A4. Vzkazy nesmí mít reklamní charakter, nesmí obsahovat telefonní čísla nebo webové adresy a také nesmí být vulgární. Dvakrát do měsíce budou letáky v tramvaji vyměněny za vzkazy nové.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře