Reklama
reklama

Odstartoval projekt: "Řekni to v tramvaji"

V Brně vyjela dnes 4. března poprvé takzvaná PS tramvaj. Ačkoli je název tramvaje trochu tajemný, vysvětlení je celkem prosté – reklamní vitríny v celé tramvaji dává Dopravní podnik města Brna k dispozici samotným cestujícím. Ti prostřednictvím tramvaje mohou vzkázat komukoli cokoli, samozřejmě v mezích slušnosti. Umístění vzkazu je bezplatné.

„Dnešní doba nahrává spíše moderním komunikačním technologiím, navzájem jsme neustále ve spojení díky mobilním telefonům a internetu. Klasické pohlednice nebo vzkazy na ledničce ale mají stále své kouzlo a právě takové „retro“ dokáže dnes mile překvapit. Proto si myslím, že z možnosti vzkázat svým blízkým cokoli v tramvaji budou cestující nadšení. Je to jeden ze způsobů jak městskou hromadnou dopravu popularizovat,“ uvedl při představení speciální tramvaje generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Podobný koncept zatím jinde v Česku nefunguje, takže PS tramvaj je první svého druhu v republice. „Je to rozhodně netradiční způsob jak třeba babičce popřát k narozeninám nebo vyznat lásku. Aktuální polohu tramvaje si může kdokoli najít prostřednictvím mobilních aplikací. Vzkazy budeme obměňovat každé dva týdny,“ vysvětlila Eva Lukavská, správní ředitelka DPMB.

Zájemci o umístění vzkazu do PS tramvaje donesou do Informační kanceláře DPMB už vytvořený plakát (obrázek nebo text) o rozměru A4. Vzkazy nesmí mít reklamní charakter, nesmí obsahovat telefonní čísla nebo webové adresy a také nesmí být vulgární. Dvakrát do měsíce budou letáky v tramvaji vyměněny za vzkazy nové.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře