Reklama
reklama

Od pondělí se na ulice Minská a Horova vrátí doprava

Ulice Minská, Horova a Bráfova v Žabovřeskách se po 13 měsících oprav opět otevřou. Po dokončení posledních úprav a dopravního značení bude celá lokalita opět průjezdná od 1. srpna 2016. 

Práce zahrnovaly opravu kanalizace, inženýrských sítí, tramvajové trati, vozovek a chodníků. Na rozdíl od původního návrhu nebyla stavba realizovaná po etapách, ale najednou.

V obou ulicích je realizována tramvajová trať v úpravě omezující vibrace. Povrch komunikací je z nízkohlučného asfaltu, což výrazně přispěje k lepší ochraně území před nepříznivými účinku hluku a vibrací z dopravy.

„Oprava Minské, Horovy a Bráfovy byla více než nutná. Špatný stav technických sítí již dlouhou dobu omezoval dopravu a každá další havárie působila dopravní kolaps v celé oblasti Žabovřesk. Jsem proto rád, že se nám vše podařilo opravit a na nově opravené ulici se nyní bude lépe žít i jezdit. Rád bych také poděkoval městské části Žabovřesky za spolupráci a obyvatelům z okolí za trpělivost v průběhu stavby,“ zhodnotil náměstek brněnského primátora pro oblasti investic Richard Mrázek.

Odklizena je i stavební suť, kterou stavební firma v průběhu stavby skladovala na ulici Žabovřeská pod Wilsonovým lesem. Díky odkládání suti do tohoto prostoru se snížil dopad stavby na obyvatele Žabovřesk.

„Stavba samozřejmě znamenala řadu omezení. Velice si ale cením toho, jak rychle a ochotně nám stavbyvedoucí spolu s TDI vycházel vstříc, když bylo potřeba něco řešit. Požadavky obyvatel i radnice například pro lepší zajištění průchodu či průjezdu pro vozíčkáře se řešily operativně. Vše, co bylo možné, bylo hotové během jednoho či dvou dní,“ zhodnotil starosta Žabovřesk Pavel Tyralík.

Oproti původnímu harmonogramu práce však došlo k měsíčnímu prodloužení termínu v oblasti ulice Horova, a to ze dvou důvodů. Byly zde nalezeny přípojky v havarijním stavu, které bylo třeba opravit. Při detailním měření únosnosti podkladních vrstev komunikace se také ukázalo, že nesplňuje minimální potřebně hodnoty.

Od pondělí 1. srpna se na své původní trasy vrátí i linky MHD, které byly rekonstrukcí ulic dotčeny. Výjimkou je tramvajová linka 11, která bude až do konce letních prázdnin jezdit v úseku Čertova rokle – Mendlovo náměstí. Důvodem jsou stavební práce na ulici Cejl. Mimořádně tak bude po Minské a Horově jezdit tramvajová linka x11.

Uzavírku ulic Minská a Horova využil navíc Dopravní podnik města Brna k modernizaci tramvajové trati v navazujícím úseku od Horovy 48 až po ulici Kníničská.

„Během tří měsíců se nám podařilo položit nové koleje na téměř 700 metrů dlouhém úseku, který navazuje na Minskou a Horovu. Instalovány byly také pryžové bokovnice. Díky těmto opatřením zvýšíme traťovou rychlost a současně dojde k výraznému snížení hluku a vibrací z tramvajové dopravy,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře