Reklama
reklama

Od pondělí se na ulice Minská a Horova vrátí doprava

Ulice Minská, Horova a Bráfova v Žabovřeskách se po 13 měsících oprav opět otevřou. Po dokončení posledních úprav a dopravního značení bude celá lokalita opět průjezdná od 1. srpna 2016. 

Práce zahrnovaly opravu kanalizace, inženýrských sítí, tramvajové trati, vozovek a chodníků. Na rozdíl od původního návrhu nebyla stavba realizovaná po etapách, ale najednou.

V obou ulicích je realizována tramvajová trať v úpravě omezující vibrace. Povrch komunikací je z nízkohlučného asfaltu, což výrazně přispěje k lepší ochraně území před nepříznivými účinku hluku a vibrací z dopravy.

„Oprava Minské, Horovy a Bráfovy byla více než nutná. Špatný stav technických sítí již dlouhou dobu omezoval dopravu a každá další havárie působila dopravní kolaps v celé oblasti Žabovřesk. Jsem proto rád, že se nám vše podařilo opravit a na nově opravené ulici se nyní bude lépe žít i jezdit. Rád bych také poděkoval městské části Žabovřesky za spolupráci a obyvatelům z okolí za trpělivost v průběhu stavby,“ zhodnotil náměstek brněnského primátora pro oblasti investic Richard Mrázek.

Odklizena je i stavební suť, kterou stavební firma v průběhu stavby skladovala na ulici Žabovřeská pod Wilsonovým lesem. Díky odkládání suti do tohoto prostoru se snížil dopad stavby na obyvatele Žabovřesk.

„Stavba samozřejmě znamenala řadu omezení. Velice si ale cením toho, jak rychle a ochotně nám stavbyvedoucí spolu s TDI vycházel vstříc, když bylo potřeba něco řešit. Požadavky obyvatel i radnice například pro lepší zajištění průchodu či průjezdu pro vozíčkáře se řešily operativně. Vše, co bylo možné, bylo hotové během jednoho či dvou dní,“ zhodnotil starosta Žabovřesk Pavel Tyralík.

Oproti původnímu harmonogramu práce však došlo k měsíčnímu prodloužení termínu v oblasti ulice Horova, a to ze dvou důvodů. Byly zde nalezeny přípojky v havarijním stavu, které bylo třeba opravit. Při detailním měření únosnosti podkladních vrstev komunikace se také ukázalo, že nesplňuje minimální potřebně hodnoty.

Od pondělí 1. srpna se na své původní trasy vrátí i linky MHD, které byly rekonstrukcí ulic dotčeny. Výjimkou je tramvajová linka 11, která bude až do konce letních prázdnin jezdit v úseku Čertova rokle – Mendlovo náměstí. Důvodem jsou stavební práce na ulici Cejl. Mimořádně tak bude po Minské a Horově jezdit tramvajová linka x11.

Uzavírku ulic Minská a Horova využil navíc Dopravní podnik města Brna k modernizaci tramvajové trati v navazujícím úseku od Horovy 48 až po ulici Kníničská.

„Během tří měsíců se nám podařilo položit nové koleje na téměř 700 metrů dlouhém úseku, který navazuje na Minskou a Horovu. Instalovány byly také pryžové bokovnice. Díky těmto opatřením zvýšíme traťovou rychlost a současně dojde k výraznému snížení hluku a vibrací z tramvajové dopravy,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře