Reklama
reklama

Od pondělí se na ulice Minská a Horova vrátí doprava

Ulice Minská, Horova a Bráfova v Žabovřeskách se po 13 měsících oprav opět otevřou. Po dokončení posledních úprav a dopravního značení bude celá lokalita opět průjezdná od 1. srpna 2016. 

Práce zahrnovaly opravu kanalizace, inženýrských sítí, tramvajové trati, vozovek a chodníků. Na rozdíl od původního návrhu nebyla stavba realizovaná po etapách, ale najednou.

V obou ulicích je realizována tramvajová trať v úpravě omezující vibrace. Povrch komunikací je z nízkohlučného asfaltu, což výrazně přispěje k lepší ochraně území před nepříznivými účinku hluku a vibrací z dopravy.

„Oprava Minské, Horovy a Bráfovy byla více než nutná. Špatný stav technických sítí již dlouhou dobu omezoval dopravu a každá další havárie působila dopravní kolaps v celé oblasti Žabovřesk. Jsem proto rád, že se nám vše podařilo opravit a na nově opravené ulici se nyní bude lépe žít i jezdit. Rád bych také poděkoval městské části Žabovřesky za spolupráci a obyvatelům z okolí za trpělivost v průběhu stavby,“ zhodnotil náměstek brněnského primátora pro oblasti investic Richard Mrázek.

Odklizena je i stavební suť, kterou stavební firma v průběhu stavby skladovala na ulici Žabovřeská pod Wilsonovým lesem. Díky odkládání suti do tohoto prostoru se snížil dopad stavby na obyvatele Žabovřesk.

„Stavba samozřejmě znamenala řadu omezení. Velice si ale cením toho, jak rychle a ochotně nám stavbyvedoucí spolu s TDI vycházel vstříc, když bylo potřeba něco řešit. Požadavky obyvatel i radnice například pro lepší zajištění průchodu či průjezdu pro vozíčkáře se řešily operativně. Vše, co bylo možné, bylo hotové během jednoho či dvou dní,“ zhodnotil starosta Žabovřesk Pavel Tyralík.

Oproti původnímu harmonogramu práce však došlo k měsíčnímu prodloužení termínu v oblasti ulice Horova, a to ze dvou důvodů. Byly zde nalezeny přípojky v havarijním stavu, které bylo třeba opravit. Při detailním měření únosnosti podkladních vrstev komunikace se také ukázalo, že nesplňuje minimální potřebně hodnoty.

Od pondělí 1. srpna se na své původní trasy vrátí i linky MHD, které byly rekonstrukcí ulic dotčeny. Výjimkou je tramvajová linka 11, která bude až do konce letních prázdnin jezdit v úseku Čertova rokle – Mendlovo náměstí. Důvodem jsou stavební práce na ulici Cejl. Mimořádně tak bude po Minské a Horově jezdit tramvajová linka x11.

Uzavírku ulic Minská a Horova využil navíc Dopravní podnik města Brna k modernizaci tramvajové trati v navazujícím úseku od Horovy 48 až po ulici Kníničská.

„Během tří měsíců se nám podařilo položit nové koleje na téměř 700 metrů dlouhém úseku, který navazuje na Minskou a Horovu. Instalovány byly také pryžové bokovnice. Díky těmto opatřením zvýšíme traťovou rychlost a současně dojde k výraznému snížení hluku a vibrací z tramvajové dopravy,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře