Reklama
reklama

Od léta budou jezdit rychlíky Českých drah v kvalitě mezinárodních vlaků

České dráhy nabídnou od léta cestujícím v rychlících z Prahy přes Plzeň do Chebu kvalitu vlaků EuroCity a InterCity. Na tuto linku se postupně přesunou uvolněné klimatizované vagóny z mezistátních vlaků EuroCity do Rakouska. Modernizované klimatizované a navíc bezbariérové vagóny doplní od druhé poloviny června také přibližně polovinu spojů na lince R 8 Bohumín – Ostrava – Přerov – Brno a R 9 Brno – Havlíčkův Brod – Praha. Komfortní klimatizované soupravy již vypravují České dráhy také na rychlících Praha – Plzeň – Domažlice – Mnichov nebo Praha – Tábor – České Budějovice – Linec.

Postupně od 15. června začnou České dráhy nahrazovat dosavadní starší vozy na rychlíkové lince R6 Praha – Plzeň – Cheb modernizovanými vagóny, které dosud jezdily především ve vlacích EuroCity z Prahy do Vídně. Generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz k této novince řekl: „Linka Praha – Cheb přes Plzeň bude první rychlíkovou trasou, kde během léta nahradíme u všech spojů celou kmenovou soupravu starších vozů novými vagóny. Vlaky tak nabídnou cestujícím klimatizaci, ve vozech budou elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky, jako jsou notebooky, tablety nebo mobilní telefony, cestující ve 2. třídě si budou moci vybrat mezi oddílovým vozem se 6 místy v kupé s textilem čalouněnými sedačkami nebo velkoprostorovým vozem, kde jsou u vybraných míst také větší stolky vhodné pro práci na počítači. V těchto vlacích bude i nadále zařazen multifunkční vůz upravený pro pohodlné cestování vozíčkářů včetně bezbariérového WC a s místy pro přepravu jízdních kol. České dráhy v těchto běžných rychlících nabídnou stejný komfort, jako mají cestující v mezistátních vlacích EuroCity.“ Po obnově kmenových souprav zůstanou starší vozy na této lince už jen jako posilové vozy v období zvýšené přepravy např. na začátku a konci víkendů.

Od poloviny června se rozšíří také provoz multifunkčních vozů. Nově obslouží přibližně polovinu běžných rychlíků na linkách R 8 Bohumín – Ostrava – Přerov – Brno a R 9 Brno – Havlíčkův Brod – Praha. Tyto vozy 2. třídy nabízejí cestujícím klimatizovaný interiér s několika oddíly o 6 místech s čalouněnými sedačkami, většími stolky vhodnými pro práci např. na notebooku a jsou vybaveny elektrickými zásuvkami 230 V pro napájení drobné elektroniky cestujících. Vozy jsou upraveny pro pohodlné cestování vozíčkářů včetně bezbariérového WC a vybaveny háky pro uložení až 12 jízdních kol.

České dráhy již na některé hlavní tratě modernizované klimatizované soupravy nasadily. Další modernizované vozy budou nasazeny do běžných rychlíkových spojů v průběhu druhé poloviny letošního roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře