Reklama
reklama

Novým primátorem Brna je Petr Vokřál z ANO

Nový brněnský primátor rád běhá, lyžuje a také miluje decibely. Má velkého psa, kterého venčí na přehradě a kde jste ho mohli ještě do minulého týdne potkat. Nyní se vám to však podaří již jen opravdovou náhodou, neboť právě od minulého týdne byl Petr Vokřál z hnutí ANO zvolen třiceti pěti hlasy z celkových pětapadesáti zastupitelů novým primátorem města Brna.

Ve funkci tak vystřídal po osmi letech sociálního demokrata Romana Onderku, jehož ČSSD skončila při nedávných komunálních volbách na druhém místě se ziskem 17,67 procenty hlasů, hned za ANO, které v Brně vyhrálo a obdrželo necelých dvacet procent hlasů. S volbou primátora byla vždy spojena symbolika předání tzv. primátorského řetězu, neboli insignie, kterou každý primátor mívá na krku při významných a důležitých okamžicích. Tradici předávání řetězů při ustavujících zastupitelstvech však Onderka přerušil. Novému primátorovi pouze pogratuloval a pověřil tajemníka magistrátu Pavla Loutockého, aby novému primátorovi z ANO, Petru Vokřálovi, nasadil primátorský řetěz na krk právě on. Poté se Onderka odebral zpátky do lavice zastupitelů.

Nová koalice na brněnském magistrátu tvořená politickými stranami ANO, KDU-ČSL, Strana zelených a Žít Brno si jako jednu z hlavních priorit určila větší otevřenost úřadu směrem k občanům, větší podporu alternativní kultury ve městě, dostavbu velkého městského okruhu či vybudování Janáčkova kulturního centra.

Nové vedení města

Petr Vokřál (ANO) – primátor Brna

Klára Liptáková (KDU-ČSL) – 1. náměstkyně primátora (majetek, školství)

Richard Mrázek (ANO) – 2. náměstek primátora (investice, fondy EU, doprava)

Matěj Hollan (Žít Brno) – 3. náměstek primátora (kultura, sociální oblast)

Martin Ander (Strana zelených) – 4. náměstek primátora (rozvoj města, územní plán)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře