Reklama
reklama

Nový vestibul je reprezentativní výkladní skříní sportovního gymnázia

Vestibul má být nejen vstupní branou, ale také výkladní skříní daného objektu. Má udělat dojem a reprezentovat. Přesně takovou výkladní skříní se nyní staly vstupní prostory Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Již pár týdnů si studenti i pedagogové mohou užívat moderního zázemí školy – vestibulu a šaten.

Zrekonstruované prostory školy byly slavnostně zpřístupněny na konci října 2015. S úkolem zpříjemnit vstup do školy si poradily dvě mladé architektky. Absolventka sportovního gymnázia Tereza Čermáková a její kolegyně Jaroslava Brhelová. Jejich architektonický návrh pak až k samotné realizaci dotáhl Zdeněk Tihelka. Škola do rekonstrukce vestibulu a šaten vložila 3,5 milionu korun z vlastních zdrojů.

Návštěvníky ve vestibulu přivítá nové logo Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka, které koresponduje s moderně upravenými prostory. Portréty úspěšných absolventů školy, účastníků olympiád, mistrovství světa a Evropy – gymnastky Kristýny Pálešové, volejbalistky Markéty Tomanové-Chlumské, basketbalistky Romany Hejdové, plavkyně Hany Černé-Netrefové, atletky Šárky Kašpárkové, triatlonisty Lukáše Kočaře a tenistky Soni Novákové jsou umístěny hned u vstupu na velkoplošných fotografiích. Při slavnostním zahájení všichni tito sportovci své fotografie podepsali.

„Tyto velkoplošné fotografie našich sportovců vlastně prezentují naše kmenové sporty v oboru gymnázium se sportovní přípravou,“ vysvětlil ředitel gymnázia Radek Klimeš.

Další architektkami navržený prvek, běžecká dráha, pak návštěvníky provází novými prostorami školy. Vstupní částí a šatnami studentů, které jsou vybaveny nejen novými skříňkami, ale také odpočinkovou zónou.

Rekonstrukce se ale netýkala jen úpravy a vybavení vnitřních prostor, opravami prošly také elektroinstalace, podhledy a podlahy místností, došlo i k výměně osvětlení.

Na nové prostory školy se při slavnostním otevření přišli podívat zástupci kraje - náměstek hejtmana Marek Šlapal, poradce hejtmana pro sport Pavel Sázavský, zástupci brněnských sportovních klubů, kteří jsou partnery SG, zástupci brněnských gymnázií a také manažer České unie sportu Jakub Koudelka. A už 9. listopadu škola nové prostory představí budoucím studentům a jejich rodičům. Od 15.30 do 18 hodin pořádá Den otevřených dveří pro obor gymnázium – sportovní příprava.

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka je školou se šestiletou a čtyřletou formou studia. Navštěvuje ho 420 žáků, přibližně 20 procent z nich jsou reprezentanti ČR. Škola již několik let postupně rekonstruuje a modernizuje své prostory. Od září do prosince 2013 došlo k výměně všech oken v budově a opravě střechy. Rok 2014 byl na gymnáziu ve znamení zateplení celé budovy a upravení fasády a došlo i ke kompletní rekonstrukci kuchyně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře