Reklama
reklama

Nový vestibul je reprezentativní výkladní skříní sportovního gymnázia

Vestibul má být nejen vstupní branou, ale také výkladní skříní daného objektu. Má udělat dojem a reprezentovat. Přesně takovou výkladní skříní se nyní staly vstupní prostory Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Již pár týdnů si studenti i pedagogové mohou užívat moderního zázemí školy – vestibulu a šaten.

Zrekonstruované prostory školy byly slavnostně zpřístupněny na konci října 2015. S úkolem zpříjemnit vstup do školy si poradily dvě mladé architektky. Absolventka sportovního gymnázia Tereza Čermáková a její kolegyně Jaroslava Brhelová. Jejich architektonický návrh pak až k samotné realizaci dotáhl Zdeněk Tihelka. Škola do rekonstrukce vestibulu a šaten vložila 3,5 milionu korun z vlastních zdrojů.

Návštěvníky ve vestibulu přivítá nové logo Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka, které koresponduje s moderně upravenými prostory. Portréty úspěšných absolventů školy, účastníků olympiád, mistrovství světa a Evropy – gymnastky Kristýny Pálešové, volejbalistky Markéty Tomanové-Chlumské, basketbalistky Romany Hejdové, plavkyně Hany Černé-Netrefové, atletky Šárky Kašpárkové, triatlonisty Lukáše Kočaře a tenistky Soni Novákové jsou umístěny hned u vstupu na velkoplošných fotografiích. Při slavnostním zahájení všichni tito sportovci své fotografie podepsali.

„Tyto velkoplošné fotografie našich sportovců vlastně prezentují naše kmenové sporty v oboru gymnázium se sportovní přípravou,“ vysvětlil ředitel gymnázia Radek Klimeš.

Další architektkami navržený prvek, běžecká dráha, pak návštěvníky provází novými prostorami školy. Vstupní částí a šatnami studentů, které jsou vybaveny nejen novými skříňkami, ale také odpočinkovou zónou.

Rekonstrukce se ale netýkala jen úpravy a vybavení vnitřních prostor, opravami prošly také elektroinstalace, podhledy a podlahy místností, došlo i k výměně osvětlení.

Na nové prostory školy se při slavnostním otevření přišli podívat zástupci kraje - náměstek hejtmana Marek Šlapal, poradce hejtmana pro sport Pavel Sázavský, zástupci brněnských sportovních klubů, kteří jsou partnery SG, zástupci brněnských gymnázií a také manažer České unie sportu Jakub Koudelka. A už 9. listopadu škola nové prostory představí budoucím studentům a jejich rodičům. Od 15.30 do 18 hodin pořádá Den otevřených dveří pro obor gymnázium – sportovní příprava.

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka je školou se šestiletou a čtyřletou formou studia. Navštěvuje ho 420 žáků, přibližně 20 procent z nich jsou reprezentanti ČR. Škola již několik let postupně rekonstruuje a modernizuje své prostory. Od září do prosince 2013 došlo k výměně všech oken v budově a opravě střechy. Rok 2014 byl na gymnáziu ve znamení zateplení celé budovy a upravení fasády a došlo i ke kompletní rekonstrukci kuchyně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře