Reklama
reklama

Nový vestibul je reprezentativní výkladní skříní sportovního gymnázia

Vestibul má být nejen vstupní branou, ale také výkladní skříní daného objektu. Má udělat dojem a reprezentovat. Přesně takovou výkladní skříní se nyní staly vstupní prostory Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Již pár týdnů si studenti i pedagogové mohou užívat moderního zázemí školy – vestibulu a šaten.

Zrekonstruované prostory školy byly slavnostně zpřístupněny na konci října 2015. S úkolem zpříjemnit vstup do školy si poradily dvě mladé architektky. Absolventka sportovního gymnázia Tereza Čermáková a její kolegyně Jaroslava Brhelová. Jejich architektonický návrh pak až k samotné realizaci dotáhl Zdeněk Tihelka. Škola do rekonstrukce vestibulu a šaten vložila 3,5 milionu korun z vlastních zdrojů.

Návštěvníky ve vestibulu přivítá nové logo Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka, které koresponduje s moderně upravenými prostory. Portréty úspěšných absolventů školy, účastníků olympiád, mistrovství světa a Evropy – gymnastky Kristýny Pálešové, volejbalistky Markéty Tomanové-Chlumské, basketbalistky Romany Hejdové, plavkyně Hany Černé-Netrefové, atletky Šárky Kašpárkové, triatlonisty Lukáše Kočaře a tenistky Soni Novákové jsou umístěny hned u vstupu na velkoplošných fotografiích. Při slavnostním zahájení všichni tito sportovci své fotografie podepsali.

„Tyto velkoplošné fotografie našich sportovců vlastně prezentují naše kmenové sporty v oboru gymnázium se sportovní přípravou,“ vysvětlil ředitel gymnázia Radek Klimeš.

Další architektkami navržený prvek, běžecká dráha, pak návštěvníky provází novými prostorami školy. Vstupní částí a šatnami studentů, které jsou vybaveny nejen novými skříňkami, ale také odpočinkovou zónou.

Rekonstrukce se ale netýkala jen úpravy a vybavení vnitřních prostor, opravami prošly také elektroinstalace, podhledy a podlahy místností, došlo i k výměně osvětlení.

Na nové prostory školy se při slavnostním otevření přišli podívat zástupci kraje - náměstek hejtmana Marek Šlapal, poradce hejtmana pro sport Pavel Sázavský, zástupci brněnských sportovních klubů, kteří jsou partnery SG, zástupci brněnských gymnázií a také manažer České unie sportu Jakub Koudelka. A už 9. listopadu škola nové prostory představí budoucím studentům a jejich rodičům. Od 15.30 do 18 hodin pořádá Den otevřených dveří pro obor gymnázium – sportovní příprava.

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka je školou se šestiletou a čtyřletou formou studia. Navštěvuje ho 420 žáků, přibližně 20 procent z nich jsou reprezentanti ČR. Škola již několik let postupně rekonstruuje a modernizuje své prostory. Od září do prosince 2013 došlo k výměně všech oken v budově a opravě střechy. Rok 2014 byl na gymnáziu ve znamení zateplení celé budovy a upravení fasády a došlo i ke kompletní rekonstrukci kuchyně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře