Reklama
reklama

Nové patro pro dvanáct tříd spojí školy v Tišnově dohromady

Letos na podzim bude zahájena mezi žáky, jejich rodiči i učiteli dlouhou dobu očekávaná rekonstrukce Základní školy Smíškova v Tišnově.

Rekonstrukce bude náročná nejen časově a tím, že stavět se bude v průběhu školního roku, ale i po finanční stránce. Stavební práce ve škole vyjdou na více než 43 milionů korun. Vyřeší ale přecházení žáků z jedné budovy v ulici Smíškova do druhé budovy v ulici Riegrova, kde je umístěno osm tříd prvního stupně.

 

Rekonstrukce tak po mnoha letech spojí dvě oddělená pracoviště školy. „Půjde o přístavbu celého jednoho patra, kde bude vybudováno dvanáct nových učeben, přičemž sedm z nich budou odborné učebny s potřebným moderním vybavením,“ přiblížil rekonstrukci ředitel školy Michal Komprs.

Nástavba o jedno patro se dotkne celé školy, zasáhne všechny tři pavilony, takže škola ve finále naprosto změní svůj vzhled. Kromě nového patra přistaví ke škole ještě novou školní jídelnu s kuchyní. „Součástí rekonstrukce bude i zateplení celé budovy, takže škola získá nový kabát a bude řešen také další bezbariérový přístup. Škola tak bude mít všechny prostory zcela bezbariérové,“ dodal ředitel.

 

Rekonstrukce by měla skončit v listopadu příštího roku. Zvýšená kapacita školy pokryje nárůst počtu žáků, které Tišnov v nadcházejících letech, podle počtu dětí v mateřských školách, čeká.

 

Rozsáhlé opravy proto v letních měsících čekaly také dvě tišnovské mateřské školy U Humpolky a Sluníčko. Provedli tam zateplení budov za téměř
6,2 milionu. „Městu se na ně podařilo získat dotace ve výši 3,16 milionu korun. Ovšem na akce spojené s dotacemi, se vedení Tišnova rozhodlo využít také úvěr. Ten se městu podařilo získat za velmi výhodných podmínek,“ uvedl starosta města Jan Schneider.

Zastupitelstvu města se kromě investování do školských zařízení podařilo pro rok 2013 prosadit významné a dlouho projednávané investiční akce. Z celkových 190 milionů, se kterými město v letošním rozpočtu hospodaří, připadá na investice téměř 70 milionů korun, tedy téměř dvojnásobek loňské částky. „V minulosti se v Tišnově investvalo omezeně a pouze do některých oblastí, v důsledku čehož je město poměrně dost zanedbané. Ty investice prostě musí být a musíme si zvyknout na to, že se bude šetřit na běžných výdajích. O to víc se bude investovat do rozvoje města,“ dodal k investicím starosta Schneider.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře