Reklama
reklama

Nové patro pro dvanáct tříd spojí školy v Tišnově dohromady

Letos na podzim bude zahájena mezi žáky, jejich rodiči i učiteli dlouhou dobu očekávaná rekonstrukce Základní školy Smíškova v Tišnově.

Rekonstrukce bude náročná nejen časově a tím, že stavět se bude v průběhu školního roku, ale i po finanční stránce. Stavební práce ve škole vyjdou na více než 43 milionů korun. Vyřeší ale přecházení žáků z jedné budovy v ulici Smíškova do druhé budovy v ulici Riegrova, kde je umístěno osm tříd prvního stupně.

 

Rekonstrukce tak po mnoha letech spojí dvě oddělená pracoviště školy. „Půjde o přístavbu celého jednoho patra, kde bude vybudováno dvanáct nových učeben, přičemž sedm z nich budou odborné učebny s potřebným moderním vybavením,“ přiblížil rekonstrukci ředitel školy Michal Komprs.

Nástavba o jedno patro se dotkne celé školy, zasáhne všechny tři pavilony, takže škola ve finále naprosto změní svůj vzhled. Kromě nového patra přistaví ke škole ještě novou školní jídelnu s kuchyní. „Součástí rekonstrukce bude i zateplení celé budovy, takže škola získá nový kabát a bude řešen také další bezbariérový přístup. Škola tak bude mít všechny prostory zcela bezbariérové,“ dodal ředitel.

 

Rekonstrukce by měla skončit v listopadu příštího roku. Zvýšená kapacita školy pokryje nárůst počtu žáků, které Tišnov v nadcházejících letech, podle počtu dětí v mateřských školách, čeká.

 

Rozsáhlé opravy proto v letních měsících čekaly také dvě tišnovské mateřské školy U Humpolky a Sluníčko. Provedli tam zateplení budov za téměř
6,2 milionu. „Městu se na ně podařilo získat dotace ve výši 3,16 milionu korun. Ovšem na akce spojené s dotacemi, se vedení Tišnova rozhodlo využít také úvěr. Ten se městu podařilo získat za velmi výhodných podmínek,“ uvedl starosta města Jan Schneider.

Zastupitelstvu města se kromě investování do školských zařízení podařilo pro rok 2013 prosadit významné a dlouho projednávané investiční akce. Z celkových 190 milionů, se kterými město v letošním rozpočtu hospodaří, připadá na investice téměř 70 milionů korun, tedy téměř dvojnásobek loňské částky. „V minulosti se v Tišnově investvalo omezeně a pouze do některých oblastí, v důsledku čehož je město poměrně dost zanedbané. Ty investice prostě musí být a musíme si zvyknout na to, že se bude šetřit na běžných výdajích. O to víc se bude investovat do rozvoje města,“ dodal k investicím starosta Schneider.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře