Reklama
reklama

Nová pedagogická laboratoř naučí studenty využívat tablety ve výuce

Prakticky si vyzkoušet nové výukové metody umožní studentům učitelství pedagogická laboratoř, která se v úterý 10. února otevírá na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

Ve stupňovité učebně budou moci vysokoškoláci využívat židle speciálně uzpůsobené pro práci s novými technologiemi, 32 iPadů, videokameru a několik projekčních ploch a tabulí. Vybavení přišlo na 800 tisíc korun.

„Studenty učitelských oborů chceme připravit na moderně pojaté vzdělávání s použitím iPadů tak, aby mohli efektivně využívat moderní technologie k výuce, která bude na jedné straně přiměřeně náročná a na druhé straně bude žáky středních škol bavit. V pedagogické laboratoři si studenti vyzkouší, co můžou technologie přinést jejich konkrétnímu oboru, a s jakými omezeními musí dopředu počítat,“ vysvětluje Roman Švaříček z ústavu pedagogických věd.

V učebně se bude odehrávat nácvik výuky, při kterém musí být možné rychle změnit uspořádání podle aktivní promítací plochy nebo podle pedagogického záměru. „Studenti mohou podle potřeb střídat skupinovou nebo dialogickou podobu výuky, případně nacvičovat práci třídy na nějakém projektu,“ doplňuje Švaříček.

Laboratoř bude otevřená v rámci e-learningového setkání ELFday, které je neformální platformou pro výměnu zkušeností a dovedností mezi uživateli vzdělávacích technologií v akademickém prostředí. Akci již potřetí pořádá Kancelář e-learningu Filozofické fakulty MU.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře