Reklama
reklama

Nová pedagogická laboratoř naučí studenty využívat tablety ve výuce

Prakticky si vyzkoušet nové výukové metody umožní studentům učitelství pedagogická laboratoř, která se v úterý 10. února otevírá na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

Ve stupňovité učebně budou moci vysokoškoláci využívat židle speciálně uzpůsobené pro práci s novými technologiemi, 32 iPadů, videokameru a několik projekčních ploch a tabulí. Vybavení přišlo na 800 tisíc korun.

„Studenty učitelských oborů chceme připravit na moderně pojaté vzdělávání s použitím iPadů tak, aby mohli efektivně využívat moderní technologie k výuce, která bude na jedné straně přiměřeně náročná a na druhé straně bude žáky středních škol bavit. V pedagogické laboratoři si studenti vyzkouší, co můžou technologie přinést jejich konkrétnímu oboru, a s jakými omezeními musí dopředu počítat,“ vysvětluje Roman Švaříček z ústavu pedagogických věd.

V učebně se bude odehrávat nácvik výuky, při kterém musí být možné rychle změnit uspořádání podle aktivní promítací plochy nebo podle pedagogického záměru. „Studenti mohou podle potřeb střídat skupinovou nebo dialogickou podobu výuky, případně nacvičovat práci třídy na nějakém projektu,“ doplňuje Švaříček.

Laboratoř bude otevřená v rámci e-learningového setkání ELFday, které je neformální platformou pro výměnu zkušeností a dovedností mezi uživateli vzdělávacích technologií v akademickém prostředí. Akci již potřetí pořádá Kancelář e-learningu Filozofické fakulty MU.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře