Reklama
reklama

Nová mobilní aplikace pomůže řidičům. Upozorní je na bloková čištění

Od prvního července mohou řidiči využívat novou mobilní aplikaci, která jim výrazně ušetří starosti. A nejen v létě během dovolených, ale v průběhu celého roku. Sama je totiž na bloková čištění a na hrozící odtah včas upozorní.

Aplikaci spustila společnost Brněnské komunikace pod názvem BRNĚNSKÉ KOMUNIKACE nebo také BKOM. Vytvořena byla pro systémy iOS a Android a uživatelé si ji mohou stáhnout zdarma.

„Snažili jsme se, aby aplikace pro uživatele byla jednoduchá a přehledná, aby se v ní všichni dobře orientovali. Věříme, že získané informace budou pro řidiče užitečné. Díky jim totiž mohou předejít nepříjemnému odtahu svého auta“, řekl generální ředitel společnosti Brněnské komunikace Luděk Borový.

Řidiči si vyberou ze dvou variant, ve kterých mohou novinku používat. Základní přehled o probíhajících či brzy plánovaných čištěních získají neregistrovaní uživatelé s tím, že si vše mohou zobrazit i v mapě.

Registrovaný uživatel získá navíc ještě výhodu v tom, že si může nastavit dvě zájmové lokality. Informace o blokových čištěních na těchto místech pak získá prostřednictvím takzvaných notifikací či e-mailové zprávy. Tato upozornění navíc obdrží týden, den a hodinu před čištěním.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře