Reklama
reklama

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů

Zima je definitivně za námi a s prvními slunečními dny začínají lidé přemýšlet o dovolené třeba u moře. V takovém případě doporučujeme nenechávat žádost o vydání nového cestovního pasu na poslední chvíli. Vyhnete se tak těsně před letní turistickou sezónou zbytečným frontám na úřadech.

Máte-li platný cestovní pas, zkontrolujte si, do kdy platí. Hodláte-li cestovat mimo Evropskou unii, zjistěte si u zastupitelského úřadu daného státu, jakou minimální dobu platnosti cestovního pasu vyžaduje.

Připomínáme, že již skončila možnost cestování dětí do ciziny na základě jejich zápisů v pasech rodičů. Nyní již musí mít každý občan České republiky k vycestování do zahraničí vlastní cestovní doklad. Z toho důvodu doporučujeme včas požádat o vydání cestovního dokladu dítěti. K vycestování do států Evropské unie lze kromě cestovního pasu použít rovněž občanský průkaz. O ten mohou požádat rodiče také pro děti mladší 15 let.

O cestovní pas je možné požádat na obecním úřadě obce s rozšířenou působností příslušném dle místa trvalého pobytu občana. Žádost o občanský průkaz je možné podat na jakémkoliv obecním úřadě obce s rozšířenou působností v ČR. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře