Reklama
reklama

Neopatrnost řidičů způsobuje více strážek se zvěří

Policisté na Břeclavsku zaznamenávají v letošním roce zvýšený počet srážek se zvěří. Zatímco vloni bylo za stejné období zaevidováno pouze 6 případů, letos je jejich počet trojnásobně vyšší. Dopravní hlídky od začátku roku vyjížděly k 18 nehodám!
Břeclavsko - K těm nejčastějším patří střet se srnou či srncem – těch evidují břeclavští policisté dvanáct. Pak následuje podíl divokých prasat a zajíců. Ovšem setkali se i s raritou – při jedné nehodě byl sražen jezevec.
 
Pro řidiče platí, že by si měli dávat pozor zejména tam, kde může docházet k častému výskytu zvěře na pozemních komunikacích – tato místa jsou většinou označena výstražnou dopravní značkou. Samozřejmě, že rizikové jsou silnice procházející lesem nebo v blízkosti lesního porostu. V těchto úsecích by měli řidiči hlavně přizpůsobit rychlost jízdy a počítat s tím, že jim zvěř může do cesty náhle vběhnout.
 
Dopravní inspektorát vyvíjí také preventivní opatření, která by vedla k zlepšení situace. V těchto dnech proto dopravní inženýr podal podnět správcům komunikací s několika návrhy. Jedná se např. o instalaci a údržbu optických plašičů, umístění pachových ohradníků či rozmístění elektronického dopravního značení, které by řidiče důsledně varovalo na nebezpečné úseky.
 
Na závěr uvedených informací pouze řidičům připomínáme, že pokud vozidlem srazí zvěř, je jejich povinností kontaktovat Policii ČR.
 
Na tísňovou linku je nutné uvádět podstatné informace: místo střetu, zranění osob a také upřesnění, zda sražená zvěř netvoří překážku v silničním provozu.
 
Policisté, kteří na místo vyjedou, provedou ohledání a zadokumentují událost. U těchto dopravních nehod je vždy potřeba vyrozumět příslušné myslivecké sdružení, jež zajistí odvoz mrtvé zvěře.
 
Právě tady policie apeluje na řidiče, aby s mrtvou či zraněnou zvěří nikdy nemanipulovali, protože zvíře může být nakažené nemocí a jakýkoliv přesun by mohl být nebezpečný.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Komentáře