Reklama
reklama

Neopatrnost řidičů způsobuje více strážek se zvěří

Policisté na Břeclavsku zaznamenávají v letošním roce zvýšený počet srážek se zvěří. Zatímco vloni bylo za stejné období zaevidováno pouze 6 případů, letos je jejich počet trojnásobně vyšší. Dopravní hlídky od začátku roku vyjížděly k 18 nehodám!
Břeclavsko - K těm nejčastějším patří střet se srnou či srncem – těch evidují břeclavští policisté dvanáct. Pak následuje podíl divokých prasat a zajíců. Ovšem setkali se i s raritou – při jedné nehodě byl sražen jezevec.
 
Pro řidiče platí, že by si měli dávat pozor zejména tam, kde může docházet k častému výskytu zvěře na pozemních komunikacích – tato místa jsou většinou označena výstražnou dopravní značkou. Samozřejmě, že rizikové jsou silnice procházející lesem nebo v blízkosti lesního porostu. V těchto úsecích by měli řidiči hlavně přizpůsobit rychlost jízdy a počítat s tím, že jim zvěř může do cesty náhle vběhnout.
 
Dopravní inspektorát vyvíjí také preventivní opatření, která by vedla k zlepšení situace. V těchto dnech proto dopravní inženýr podal podnět správcům komunikací s několika návrhy. Jedná se např. o instalaci a údržbu optických plašičů, umístění pachových ohradníků či rozmístění elektronického dopravního značení, které by řidiče důsledně varovalo na nebezpečné úseky.
 
Na závěr uvedených informací pouze řidičům připomínáme, že pokud vozidlem srazí zvěř, je jejich povinností kontaktovat Policii ČR.
 
Na tísňovou linku je nutné uvádět podstatné informace: místo střetu, zranění osob a také upřesnění, zda sražená zvěř netvoří překážku v silničním provozu.
 
Policisté, kteří na místo vyjedou, provedou ohledání a zadokumentují událost. U těchto dopravních nehod je vždy potřeba vyrozumět příslušné myslivecké sdružení, jež zajistí odvoz mrtvé zvěře.
 
Právě tady policie apeluje na řidiče, aby s mrtvou či zraněnou zvěří nikdy nemanipulovali, protože zvíře může být nakažené nemocí a jakýkoliv přesun by mohl být nebezpečný.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře