Reklama
reklama

Neopatrnost řidičů způsobuje více strážek se zvěří

Policisté na Břeclavsku zaznamenávají v letošním roce zvýšený počet srážek se zvěří. Zatímco vloni bylo za stejné období zaevidováno pouze 6 případů, letos je jejich počet trojnásobně vyšší. Dopravní hlídky od začátku roku vyjížděly k 18 nehodám!
Břeclavsko - K těm nejčastějším patří střet se srnou či srncem – těch evidují břeclavští policisté dvanáct. Pak následuje podíl divokých prasat a zajíců. Ovšem setkali se i s raritou – při jedné nehodě byl sražen jezevec.
 
Pro řidiče platí, že by si měli dávat pozor zejména tam, kde může docházet k častému výskytu zvěře na pozemních komunikacích – tato místa jsou většinou označena výstražnou dopravní značkou. Samozřejmě, že rizikové jsou silnice procházející lesem nebo v blízkosti lesního porostu. V těchto úsecích by měli řidiči hlavně přizpůsobit rychlost jízdy a počítat s tím, že jim zvěř může do cesty náhle vběhnout.
 
Dopravní inspektorát vyvíjí také preventivní opatření, která by vedla k zlepšení situace. V těchto dnech proto dopravní inženýr podal podnět správcům komunikací s několika návrhy. Jedná se např. o instalaci a údržbu optických plašičů, umístění pachových ohradníků či rozmístění elektronického dopravního značení, které by řidiče důsledně varovalo na nebezpečné úseky.
 
Na závěr uvedených informací pouze řidičům připomínáme, že pokud vozidlem srazí zvěř, je jejich povinností kontaktovat Policii ČR.
 
Na tísňovou linku je nutné uvádět podstatné informace: místo střetu, zranění osob a také upřesnění, zda sražená zvěř netvoří překážku v silničním provozu.
 
Policisté, kteří na místo vyjedou, provedou ohledání a zadokumentují událost. U těchto dopravních nehod je vždy potřeba vyrozumět příslušné myslivecké sdružení, jež zajistí odvoz mrtvé zvěře.
 
Právě tady policie apeluje na řidiče, aby s mrtvou či zraněnou zvěří nikdy nemanipulovali, protože zvíře může být nakažené nemocí a jakýkoliv přesun by mohl být nebezpečný.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře