Reklama
reklama

Nenech si ujet autobus, vyzývá recesistická akce studentů VUT

Kdo nikdy neběžel na autobus číslo 53, jakoby ani nestudoval v Technologickém parku, uvádí organizátoři recesistické akce Běh na 53. Akce studentů VUT se letos koná ve středu 27. dubna.

Běh nově ji podpořil i Dopravní podnik města Brna. „I když se snažíme jezdit co nejčastěji, občas se přeci jen stane, že někomu ze zastávky spoj ujede. Linka 53 není výjimkou. Naši řidiči to ale opravdu nedělají schválně, proto jsme se rozhodli tuto akci podpořit a jeden z našich autobusů linky 53 přistavíme k závodní trase,“ slíbila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Lukšová.

Závodit mohou nejen studenti a zaměstnanci VUT, ale prakticky kdokoliv. „Běhá se v kategorii ženy, muži a VIP štafety. Letos účast přislíbilo vedení elektrofakulty, Fakulty strojního inženýrství nebo Fakulty stavební. Loni si Běh na 53 vyzkoušelo na 150 závodníků. Ti vždy dostanou do rukou učebnice, skripta nebo tašku s notebookem a musí uběhnout necelých sto metrů,“ vysvětlila organizátorka závodu ze spolku Studenti pro studenty Veronika Ondryášová.

Závod, který se koná už podeváté, je zcela dobrovolný: účastníci neplatí žádné startovné a zaběhat si mohou prakticky kdykoliv mezi 10. a 16. hodinou. „Běhat se bude na chodníku před budovou T12. Letos udělali studenti FEKTu startovací bránu na laserový paprsek, takže nebudou potřeba ani stopky,“ dodala Ondryášová, která zároveň zve k návštěvě chill-out zóny nebo na závod robotů v rámci doprovodného programu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře