Reklama
reklama

Nenech si ujet autobus, vyzývá recesistická akce studentů VUT

Kdo nikdy neběžel na autobus číslo 53, jakoby ani nestudoval v Technologickém parku, uvádí organizátoři recesistické akce Běh na 53. Akce studentů VUT se letos koná ve středu 27. dubna.

Běh nově ji podpořil i Dopravní podnik města Brna. „I když se snažíme jezdit co nejčastěji, občas se přeci jen stane, že někomu ze zastávky spoj ujede. Linka 53 není výjimkou. Naši řidiči to ale opravdu nedělají schválně, proto jsme se rozhodli tuto akci podpořit a jeden z našich autobusů linky 53 přistavíme k závodní trase,“ slíbila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Lukšová.

Závodit mohou nejen studenti a zaměstnanci VUT, ale prakticky kdokoliv. „Běhá se v kategorii ženy, muži a VIP štafety. Letos účast přislíbilo vedení elektrofakulty, Fakulty strojního inženýrství nebo Fakulty stavební. Loni si Běh na 53 vyzkoušelo na 150 závodníků. Ti vždy dostanou do rukou učebnice, skripta nebo tašku s notebookem a musí uběhnout necelých sto metrů,“ vysvětlila organizátorka závodu ze spolku Studenti pro studenty Veronika Ondryášová.

Závod, který se koná už podeváté, je zcela dobrovolný: účastníci neplatí žádné startovné a zaběhat si mohou prakticky kdykoliv mezi 10. a 16. hodinou. „Běhat se bude na chodníku před budovou T12. Letos udělali studenti FEKTu startovací bránu na laserový paprsek, takže nebudou potřeba ani stopky,“ dodala Ondryášová, která zároveň zve k návštěvě chill-out zóny nebo na závod robotů v rámci doprovodného programu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře