Reklama
reklama

Nelegální výlep? Nevíme, říkají firmy z plakátů na zastávkách

Plakáty na kulturní akce nebo slevy v obchodech hyzdí zastávky. Na všechny dotazy ale firmy a pořadatelé kulturních akcí reagují stejně: „my za to nemůžeme“.

Brno - Plakáty na nově otevíraný klub na Brněnské přehradě před několika týdny prakticky přes noc pokryly oba přístřešky na zastávce Osová ve Starém Lískovci. Přitom provozovatel tohoto klubu má s kulturními akcemi v Brně dlouholetou zkušenost a pravidla upravující nelegální výlep by měl znát. "Výlep nám zajišťuje externí subjekt, u kterého zjednám nápravu," uvedla tehdy za provozovatele Veronika Duchoňová. O dvě zastávky dále, u bohunického kampusu, se zase pravidelně objevují plakáty lákající na slevy v prodejnách Kappa Sport. Jedna se přitom nachází přímo v nákupním centru Campus Square. Zástupkyně společnosti na dotaz, jestli firma ví o zastávce poničené jejími plakáty, do uzávěrky nereagovala.

Podle manažera firmy provozující legální plakátovací plochy ale zadavatel dobře ví, že jeho plakáty skončí na místech, kde nemají co dělat. "Pokud nemá uzavřené smlouvy s někým, jako jsme my, nemá v podstatě jinou možnost. Zadá výlep za minimální ceny s minimálními náklady. Ty jsou často nulové, pokud ovšem někdo nepřistihne lepiče při činu," říká. Ze svodek brněnských strážníků ale vyplývá, že se to občas podaří a že tato "investice" se může vyplatit. "Začátkem dubna strážníci přistihli devětadvacetiletého muže, jak lepí plakáty na plot a výkladní skříň. Hlídka mu vysvětlila, jakého protiprávního jednání se dopustil, a uložila mu blokovou tisícikorunovou blokovou pokutu," uvedl mluvčí strážníků Michal Simandl.

Podobné reklamní praktiky ale vadí i provozovatelům nákupních center. Nájemci mají totiž ve smlouvách s managementem centra zpravidla klauzuli, že se budou vyvarovat jednání, které by mohlo poškozovat dobrou pověst centra a ostatních nájemců. "Připadá mi naprosto ujeté, že si někdo dovolí hyzdit bezprostřední okolí místa, kde působí," kroutí hlavou oslovený manažer provozovatele plakátovacích ploch.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře