Reklama
reklama

Nelegální výlep? Nevíme, říkají firmy z plakátů na zastávkách

Plakáty na kulturní akce nebo slevy v obchodech hyzdí zastávky. Na všechny dotazy ale firmy a pořadatelé kulturních akcí reagují stejně: „my za to nemůžeme“.

Brno - Plakáty na nově otevíraný klub na Brněnské přehradě před několika týdny prakticky přes noc pokryly oba přístřešky na zastávce Osová ve Starém Lískovci. Přitom provozovatel tohoto klubu má s kulturními akcemi v Brně dlouholetou zkušenost a pravidla upravující nelegální výlep by měl znát. "Výlep nám zajišťuje externí subjekt, u kterého zjednám nápravu," uvedla tehdy za provozovatele Veronika Duchoňová. O dvě zastávky dále, u bohunického kampusu, se zase pravidelně objevují plakáty lákající na slevy v prodejnách Kappa Sport. Jedna se přitom nachází přímo v nákupním centru Campus Square. Zástupkyně společnosti na dotaz, jestli firma ví o zastávce poničené jejími plakáty, do uzávěrky nereagovala.

Podle manažera firmy provozující legální plakátovací plochy ale zadavatel dobře ví, že jeho plakáty skončí na místech, kde nemají co dělat. "Pokud nemá uzavřené smlouvy s někým, jako jsme my, nemá v podstatě jinou možnost. Zadá výlep za minimální ceny s minimálními náklady. Ty jsou často nulové, pokud ovšem někdo nepřistihne lepiče při činu," říká. Ze svodek brněnských strážníků ale vyplývá, že se to občas podaří a že tato "investice" se může vyplatit. "Začátkem dubna strážníci přistihli devětadvacetiletého muže, jak lepí plakáty na plot a výkladní skříň. Hlídka mu vysvětlila, jakého protiprávního jednání se dopustil, a uložila mu blokovou tisícikorunovou blokovou pokutu," uvedl mluvčí strážníků Michal Simandl.

Podobné reklamní praktiky ale vadí i provozovatelům nákupních center. Nájemci mají totiž ve smlouvách s managementem centra zpravidla klauzuli, že se budou vyvarovat jednání, které by mohlo poškozovat dobrou pověst centra a ostatních nájemců. "Připadá mi naprosto ujeté, že si někdo dovolí hyzdit bezprostřední okolí místa, kde působí," kroutí hlavou oslovený manažer provozovatele plakátovacích ploch.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře