Reklama
reklama

Náměstí v Tišnově změní svoji podobu, město chce oživit historický vzhled centra

Architektonicko-urbanistickou soutěž za účelem návrhu úprav náměstí Míru a nejbližšího okolí vyhlásilo město Tišnov. Záměrem je zrekonstruovat náměstí tak, aby mu byla navrácena původní funkce historického a kulturního jádra města. To v současné době zcela neodpovídá.

Vedení města sestavilo přípravný tým, který shromažďuje podklady pro chystanou soutěž. Ta by měla být vyhlášena do konce tohoto roku a její výherce během roku 2014 vypracuje projektovou dokumentaci, na jejímž základě následně proběhne kompletní rekonstrukce náměstí Míru.

 

Radní tak doufají, že nový vzhled ukáže mimo jiné krásu historické budovy radnice. „Hlavní náměstí je přirozeným centrem města a mělo by ho také odpovídajícím způsobem reprezentovat. Současný stav dláždění, mobiliář ani veřejná zeleň tomu však neodpovídají,“ uvedl starosta města Jan Schneider.

 

Téma rekonstrukce náměstí a přilehlého okolí není v Tišnově spontánním rozhodnutím. Už před šesti lety vzniklo dokonce několik studií, které podobu centra města navrhovaly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře