Reklama
reklama

Náměstí v Tišnově změní svoji podobu, město chce oživit historický vzhled centra

Architektonicko-urbanistickou soutěž za účelem návrhu úprav náměstí Míru a nejbližšího okolí vyhlásilo město Tišnov. Záměrem je zrekonstruovat náměstí tak, aby mu byla navrácena původní funkce historického a kulturního jádra města. To v současné době zcela neodpovídá.

Vedení města sestavilo přípravný tým, který shromažďuje podklady pro chystanou soutěž. Ta by měla být vyhlášena do konce tohoto roku a její výherce během roku 2014 vypracuje projektovou dokumentaci, na jejímž základě následně proběhne kompletní rekonstrukce náměstí Míru.

 

Radní tak doufají, že nový vzhled ukáže mimo jiné krásu historické budovy radnice. „Hlavní náměstí je přirozeným centrem města a mělo by ho také odpovídajícím způsobem reprezentovat. Současný stav dláždění, mobiliář ani veřejná zeleň tomu však neodpovídají,“ uvedl starosta města Jan Schneider.

 

Téma rekonstrukce náměstí a přilehlého okolí není v Tišnově spontánním rozhodnutím. Už před šesti lety vzniklo dokonce několik studií, které podobu centra města navrhovaly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře