Reklama
reklama

Nákupní centrum Olympia je na prodej

Největší nákupní centrum na Moravě, brněnská Olympia, brzy změní svého majitele. Současní zahraniční vlastníci ECE a Rockspring za něj chtějí minimálně 350 milionů eur, v přepočtu přes 9 miliard korun. O koupi mají zájem zahraniční i tuzemské společnosti.

Německá společnost ECE a přední evropský správce nemovitostí Rockspring prodávají brněnskou Olympii. Společnost ECE vlastní mimo jiné i další brněnské nákupní centrum Galerie Vaňkovka. Případný úspěšný odkup Olympie naváže na loňskou vlnu prodejů center v Brně, své majitele v roce 2015 změnil Campus Square v Bohunicích i OC Futurum na Vídeňské ulici. Obě firmy drží v Olympii v současné době poloviční podíl. Za nákupní středisko by chtěly získat minimálně 350 milionů eur, v přepočtu více než 9 miliard korun. Obchodní centrum měly ve vlastnictví pět let, v polovině roku 2011 jej pořídily od britské investiční společnosti Somerston, v době nákupu však obě společnosti odmítly komentovat pořizovací cenu. Kolik na prodeji Olympie vlastníci vydělají tak není možné vyčíslit. V případě, že nový majitel zaplatí požadovanou částku, půjde o jeden z nejdražších obchodů v historii českých nákupních center. Rekordních 15,6 miliardy korun stál prodej pražského obchodního centra Palladium, které si v loňském roce pořídila německá firma Union Investment.

O koupi centra projevilo zájem několik společností ze zahraničí i České republiky. Mezi nimi například i v současnosti největší vlastník českých maloobchodních realit, investiční skupina Czech Property Investments Radovana Vítka. Olympia je největším nákupním centrem na Moravě a patří mezi pět největších v rámci České republiky. Podle odborníků je kvalitou a skladbou nájemců srovnatelná s pražskými centry. Vznikla v roce 1999 a několikrát se od té doby rozrostla, naposledy před pěti lety. Na pronajímatelné ploše o velikosti 89 000 metrů čtverečních se ve středisku nachází celkem 200 obchodních jednotek skýtajících 1000 pracovních míst. Kromě obchodů funguje v centru i multikino a na okolní ploše vznikl víceúčelový park s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře