Reklama
reklama

Na Zelném trhu vzniknou další podzemní kontejnery

V rámci probíhající rekonstrukce Zelného trhu vybuduje statutární město Brno další stanoviště podzemních kontejnerů na separovaný odpad (papír, sklo, plasty). Tentokrát vznikne v horní části náměstí v ústí ulice Starobrněnská.

Půjde o další možnost třídit běžný odpad přímo v historickém jádru města, kde jsou podzemní kontejnery již například na Moravském či Malinovského náměstí nebo Joštově ulici.

Podzemní stanoviště na separovaný odpad jsou budovány i ze strany jednotlivých úřadů městských částí. Nejvíce jich vlastní MČ Brno-sever. Dvě nová stanoviště připravuje také MČ Brno-Bohunice.

Umístění podzemních kontejnerů zejména v historické části města je z estetického i kapacitního hlediska dobré řešení. Úskalím může být omezená šířka vhozového otvoru. Je proto vhodné zde třídit především takový odpad, který není příliš rozměrný. Pro objemnější, především papírový odpad (rozměrné krabice apod.), jsou určena sběrná střediska odpadu.

Seznam stanovišť podzemních kontejnerů:
Moravské nám., Malinovského nám., Joštova – Údolní, Křídlovická – Rondo, Konečného nám., Obilní trh, Vaňkovo nám.

Zbudované podzemní kontejnery MČ Brno-sever:
Venhudova, Merhautova, Zemědělská – Černopolní, Volejníkova

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře