Reklama
reklama

Na vítěze ankety ČEZ Ámos o nejoblíbenějšího fyzikáře v zemi, čeká 200 tisíc korun na Oranžovou učebnu

Do konce prosince mohou žáci základních a středních škol přihlašovat své oblíbené učitele do soutěže Zlatý Ámos. Již počtvrté je její součástí také anketa o titul ČEZ Ámos, který připadne nejoblíbenějšímu fyzikáři. O výherci rozhodnou zaměstnanci Skupiny ČEZ, která dodá také výhru – příspěvek 200 tisíc korun od Nadace ČEZ na speciální učebnu pro technické předměty. 

Žáci mohou své oblíbené učitele přihlašovat na stránkách soutěže www.zlatyamos.cz se zmínkou, že kantor bude kandidovat na nejoblíbenějšího fyzikáře. Přihláška musí obsahovat stručnou charakteristiku a fotografii učitele, ale hlavně zábavnou či zajímavou příhodu, kterou žáci s oblíbeným vyučujícím prožili. Pro uznání nominace jsou potřeba ještě podpisy sta osob, které s ní souhlasí.

ČEZ Ámose nevybírá porota soutěže jako Zlatého Ámose, ale volí ho zaměstnanci Skupiny ČEZ, kteří na firemním intranetu vidí medailonky učitelů s informacemi z přihlášky. Slavnostní vyhlášení ankety proběhne při finále soutěže Zlatý Ámos v březnu příštího roku. ČEZ Ámos získá nejen titul nejoblíbenějšího fyzikáře v zemi, ale také příspěvek ve výši 200 tisíc korun na speciální Oranžovou učebnu pro výuku technických a přírodovědných předmětů od Nadace ČEZ.

V loňském roce se nejoblíbenějším fyzikářem stal Jaroslav Reichl ze Střední školy sdělovací techniky v Praze. Toho nominovali jeho žáci do soutěže nejen pro jeho skvělý smysl pro humor, ale také proto, že je dle jejich slov naučil dívat se na fyziku jiným pohledem. Sám o fyzice říká: „Fyzika popisuje fungování světa kolem nás a má svoji krásu, půvab a logiku.“ K výhře v anketě pak Jaroslav Reichl dodává: „Na konci roku 2015 mě žáci nominovali do soutěže Zlatý Ámos. Do finále jsem nepostoupil, ale nakonec jsem byl vyhlášen ČEZ Ámosem. Za příspěvek od Nadace ČEZ jsme vybavili Oranžovou učebnu několika novými pomůckami.“

Anketa ČEZ Ámos je jednou z mnoha aktivit Skupiny ČEZ na podporu vzdělávání v oblasti technických oborů. „ČEZ Ámos je odměnou pro fyzikáře, kteří nemají jednoduchou práci. Věříme, že získání titulu nejoblíbenějšího fyzikáře je důkazem, že pedagog dělá svou práci dobře a jeho žáci si ho za to váží. To samotné je největším oceněním. Příspěvek 200 tisíc korun na Oranžovou učebnu je pak jen doplňkem pro usnadnění práce a zpestření hodin,“ říká Pavel Puff, manažer útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře