Reklama
reklama

Na vítěze ankety ČEZ Ámos o nejoblíbenějšího fyzikáře v zemi, čeká 200 tisíc korun na Oranžovou učebnu

Do konce prosince mohou žáci základních a středních škol přihlašovat své oblíbené učitele do soutěže Zlatý Ámos. Již počtvrté je její součástí také anketa o titul ČEZ Ámos, který připadne nejoblíbenějšímu fyzikáři. O výherci rozhodnou zaměstnanci Skupiny ČEZ, která dodá také výhru – příspěvek 200 tisíc korun od Nadace ČEZ na speciální učebnu pro technické předměty. 

Žáci mohou své oblíbené učitele přihlašovat na stránkách soutěže www.zlatyamos.cz se zmínkou, že kantor bude kandidovat na nejoblíbenějšího fyzikáře. Přihláška musí obsahovat stručnou charakteristiku a fotografii učitele, ale hlavně zábavnou či zajímavou příhodu, kterou žáci s oblíbeným vyučujícím prožili. Pro uznání nominace jsou potřeba ještě podpisy sta osob, které s ní souhlasí.

ČEZ Ámose nevybírá porota soutěže jako Zlatého Ámose, ale volí ho zaměstnanci Skupiny ČEZ, kteří na firemním intranetu vidí medailonky učitelů s informacemi z přihlášky. Slavnostní vyhlášení ankety proběhne při finále soutěže Zlatý Ámos v březnu příštího roku. ČEZ Ámos získá nejen titul nejoblíbenějšího fyzikáře v zemi, ale také příspěvek ve výši 200 tisíc korun na speciální Oranžovou učebnu pro výuku technických a přírodovědných předmětů od Nadace ČEZ.

V loňském roce se nejoblíbenějším fyzikářem stal Jaroslav Reichl ze Střední školy sdělovací techniky v Praze. Toho nominovali jeho žáci do soutěže nejen pro jeho skvělý smysl pro humor, ale také proto, že je dle jejich slov naučil dívat se na fyziku jiným pohledem. Sám o fyzice říká: „Fyzika popisuje fungování světa kolem nás a má svoji krásu, půvab a logiku.“ K výhře v anketě pak Jaroslav Reichl dodává: „Na konci roku 2015 mě žáci nominovali do soutěže Zlatý Ámos. Do finále jsem nepostoupil, ale nakonec jsem byl vyhlášen ČEZ Ámosem. Za příspěvek od Nadace ČEZ jsme vybavili Oranžovou učebnu několika novými pomůckami.“

Anketa ČEZ Ámos je jednou z mnoha aktivit Skupiny ČEZ na podporu vzdělávání v oblasti technických oborů. „ČEZ Ámos je odměnou pro fyzikáře, kteří nemají jednoduchou práci. Věříme, že získání titulu nejoblíbenějšího fyzikáře je důkazem, že pedagog dělá svou práci dobře a jeho žáci si ho za to váží. To samotné je největším oceněním. Příspěvek 200 tisíc korun na Oranžovou učebnu je pak jen doplňkem pro usnadnění práce a zpestření hodin,“ říká Pavel Puff, manažer útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Češi mají stále zájem o hypotéky, přestože úroky letí neustále vzhůru. Ve třetím měsíci letošního roku dosáhla průměrná úroková sazba na 1,95 %.
25.05.2017 - 08:08
Hravost i dramatičnost, intimita a monumentalita – přirozené mísení všech těchto poloh se objevuje v dílech výtvarnice Adély Olivy, jejíž výstavu Mezisvěty bude v nejbližších dnech hostit Divadlo...
25.05.2017 - 07:10
Už na dnešní večer plánují energetici ukončení odstávky a obnovení výroby elektrické energie z prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Připojení prvního generátoru je plánováno na...
24.05.2017 - 14:45
Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce, jde o přípravu na stavbu velkého městského okruhu. Brňané se tedy musejí připravit na další omezení provozu.
24.05.2017 - 11:40
Vlastním očím nechtěli věřit královopolští policisté, kteří v pátek dopoledne měřili rychlost v Žilkově ulici.
24.05.2017 - 10:28
Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezóně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Bizarní černá groteska bude mít premiéru 26. května a zavede diváky spolu s...
24.05.2017 - 07:22
Komentáře