Reklama
reklama

Na řidiče si v Brně posvítí kamery

Větší přehled o dopravě, měření rychlosti pomocí kamer, rychlou komunikaci bezpečnostních složek. To všechno si slibují brněnští radní od nového Městského kamerového systému, který plánují vybudovat v budově Brněnských komunikací na Renneské ul.

Nové pracoviště by mělo sjednotit veškerý kamerový systém ve městě a zřídit jasná pravidla pro jeho používání. V případě nouzového či krizového stavu by měly záchranné složky obdržet kompletní informace z dispečinku, čímž by mělo dojít k rychlejší možné nápravě či záchraně života.

 Nový dispečink by měl ale také znamenat větší bezpečnost ve městě, neboť na mnoha úsecích přibrzdí řidiče jedoucí rychleji, než určují pravidla silničního provozu. Řidiči hříšníci pak s odstupem času obdrží obálku s fotografií vozu a překročenou rychlostí a budou muset celou záležitost jít vysvětlovat na městskou policii. Takový systém už funguje na některých místech v Praze.

Na vybudování nového pracoviště vyčlenilo město Brno šest milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře