Reklama
reklama

Na první narozeniny Nanuka a Komety dorazilo 500 gratulantů

Nedělní slavnostní komentované krmení k prvním narozeninám nejslavnějších mláďat brněnské zoo, ledních medvíďat Komety a Nanuka, sledovalo spolu se zástupci adoptivních rodičů dalších 500 návštěvníků.  Oslavenci dostali speciální dorty, spousta dárků na hraní i k jídlu a hosté šampaňské.

Celá oslava se odehrála u výběhu ledních medvědů, kde se sešli zástupci zoologické zahrady, hosté z řad adoptivních rodičů a všichni nadšení fanoušci brněnské rodiny ledních medvědů. Chovatelé připravili pro Coru s medvíďaty tři speciální dorty z ryb, zeleniny a ovoce zalité v rosolu. Dárek v podobě prázdného pivního sudu přinesli adoptivní rodiče z HC Kometa Brno a společně s patrony z Městského divadla Brno popřáli medvědům zdraví a ještě hodně nadšených návštěvníků. Jeden sud do nového bazénu dostal také lední medvěd Umca.

S prázdnou nepřišli ani návštěvníci – k výběhu přinesli tři umělé bójky a koš mrkve a jablek. Chovatel Jaroslav Jasínek obohatil komentované krmení o pozvánku do zahrady v zimním období: „Dívat se, jak skotačí medvíďata na sněhu a ledu je velký zážitek, určitě si to nenechte ujít.“, řekl Jasínek. Nechyběl ani plyšový maskot ledního medvěda, který návštěvníkům rozdával šampaňské k přípitku.

23. listopadu oslavila šesté narozeniny také první dvojčata Cory a Umcy, Bill a Tom, narozená v roce 2007. Tom je dnes v Zoo Praha a Bill v německém Gelsenkirchenu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře