Reklama
reklama

Na první narozeniny Nanuka a Komety dorazilo 500 gratulantů

Nedělní slavnostní komentované krmení k prvním narozeninám nejslavnějších mláďat brněnské zoo, ledních medvíďat Komety a Nanuka, sledovalo spolu se zástupci adoptivních rodičů dalších 500 návštěvníků.  Oslavenci dostali speciální dorty, spousta dárků na hraní i k jídlu a hosté šampaňské.

Celá oslava se odehrála u výběhu ledních medvědů, kde se sešli zástupci zoologické zahrady, hosté z řad adoptivních rodičů a všichni nadšení fanoušci brněnské rodiny ledních medvědů. Chovatelé připravili pro Coru s medvíďaty tři speciální dorty z ryb, zeleniny a ovoce zalité v rosolu. Dárek v podobě prázdného pivního sudu přinesli adoptivní rodiče z HC Kometa Brno a společně s patrony z Městského divadla Brno popřáli medvědům zdraví a ještě hodně nadšených návštěvníků. Jeden sud do nového bazénu dostal také lední medvěd Umca.

S prázdnou nepřišli ani návštěvníci – k výběhu přinesli tři umělé bójky a koš mrkve a jablek. Chovatel Jaroslav Jasínek obohatil komentované krmení o pozvánku do zahrady v zimním období: „Dívat se, jak skotačí medvíďata na sněhu a ledu je velký zážitek, určitě si to nenechte ujít.“, řekl Jasínek. Nechyběl ani plyšový maskot ledního medvěda, který návštěvníkům rozdával šampaňské k přípitku.

23. listopadu oslavila šesté narozeniny také první dvojčata Cory a Umcy, Bill a Tom, narozená v roce 2007. Tom je dnes v Zoo Praha a Bill v německém Gelsenkirchenu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře