Reklama
reklama

Na nádvoří Staré radnice dnes promítnou český film s anglickými titulky

Milenky starého kriminálníka. To je film, který Turistické informační centrum města Brna promítá v rámci festivalu Léto na Staré radnici v sobotu 11. července na nádvoří radnice. Je to také první český film, který nabízí divákům s anglickými titulky.

Vlastu Buriana si pamatujeme především díky jeho typickému mluvenému projevu, kterým nás rozesmál ve filmech jako je Anton Špelec, ostrostřelec nebo Ducháček to zařídí. Přesto svůj komediální talent prokázal i v několika němých filmech včetně zmíněných Milenek starého kriminálníka, kde mu po boku stála další velká hvězda němého filmu – Anny Ondráková. Milenky starého kriminálníka jsou parádní akční groteskou plnou originálních gagů, automobilových honiček a hromady vražd.

V rámci letního kina představujeme především to nejlepší z českého filmu od třicátých do sedmdesátých let. Deset projekcí českých filmů si navíc mohou zahraniční diváci užít s anglickými titulky. Například průřez tvorbou Věry Chytilové, Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela nebo Hoří, má panenko Miloše Formana.

Za pozornost stojí i čtyři projekce z formátu 16 mm, který je v prostředí letních, ale i běžných kin již unikátem. Diváci se tak mohou přímo seznámit i s mizející formou kinařského řemesla.

Začátky filmů: v červenci v 21.30 hodin, v srpnu ve 21 hodin.

Informace o programu festivalu, letního kina a cenách vstupného naleznete na webových stránkách www.gotobrno.cz/leto.

Kapacita nádvoří Staré radnice je 300 lidí, k dispozici je i občerstvení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře