Reklama
reklama

Na nádvoří Staré radnice dnes promítnou český film s anglickými titulky

Milenky starého kriminálníka. To je film, který Turistické informační centrum města Brna promítá v rámci festivalu Léto na Staré radnici v sobotu 11. července na nádvoří radnice. Je to také první český film, který nabízí divákům s anglickými titulky.

Vlastu Buriana si pamatujeme především díky jeho typickému mluvenému projevu, kterým nás rozesmál ve filmech jako je Anton Špelec, ostrostřelec nebo Ducháček to zařídí. Přesto svůj komediální talent prokázal i v několika němých filmech včetně zmíněných Milenek starého kriminálníka, kde mu po boku stála další velká hvězda němého filmu – Anny Ondráková. Milenky starého kriminálníka jsou parádní akční groteskou plnou originálních gagů, automobilových honiček a hromady vražd.

V rámci letního kina představujeme především to nejlepší z českého filmu od třicátých do sedmdesátých let. Deset projekcí českých filmů si navíc mohou zahraniční diváci užít s anglickými titulky. Například průřez tvorbou Věry Chytilové, Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela nebo Hoří, má panenko Miloše Formana.

Za pozornost stojí i čtyři projekce z formátu 16 mm, který je v prostředí letních, ale i běžných kin již unikátem. Diváci se tak mohou přímo seznámit i s mizející formou kinařského řemesla.

Začátky filmů: v červenci v 21.30 hodin, v srpnu ve 21 hodin.

Informace o programu festivalu, letního kina a cenách vstupného naleznete na webových stránkách www.gotobrno.cz/leto.

Kapacita nádvoří Staré radnice je 300 lidí, k dispozici je i občerstvení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře