Reklama
reklama

Na Mendlově náměstí si už rohlík nebo noviny nekoupíte. Stánky končí

Koupit si každý den na cestě do práce nebo do školy pečivo nebo ovoce hned na tramvajovém ostrůvku si na Mendlově náměstí zvykly tisíce lidí. Od pondělí si ale u zastávky tramvají 5 a 6 nekoupí nic. Stánky jsou zavřené a jejich majitel je bourá. Magistrát totiž dům hned nad stánky prodal.

Stánky, které neměly status trvalé stavby, na Mendlově náměstí stojí už 21 let. Prodávalo se v nich pečivo, zelenina, k dispozici bylo i rychlé občerstvení nebo noviny. Město jejich majitelům pronajímalo pozemky pod stánky. V okamžiku, kdy se loni na jaře podařilo Brnu prodat řetězci podnikajícímu ve zdravotnictví a lékárnictví dům na Mendlově náměstí číslo 16 za 16 milionů korun, byl osud stánků zpečetěn. Stánky sice nejsou součástí domu, ani pozemku, ale majitel domu chce mít směrem k zastávce výlohy lékárny a proto musí stánky pryč.

„Městu jsme nabídli, že stánky zrekonstruujeme do moderní podoby, ale nedohodli jsme se. Zatím, než dojde ke kompletní opravě celého náměstí, nám nakonec město povolilo zachovat jeden stánek, ten poslední poblíž nástupiště trolejbusů,“ popisuje situaci spolumajitel bývalých stánků Jiří Fried.

Brňákům se fakt, že stánky z Mendlova náměstí zmizely, nelíbí. „Lidé nadávají, študáci si tu kupovali rohlíky, lidé svačiny. Ale my to tady zbouráme a skončíme,“ rozhodil rukama Fried, ale dodal, že se možná s městem a současným majitelem domu domluví a bude podnikat v prostorách, které budou vybudovány z boku domu. To už ale rozhodně nebudou stánky, ale běžné obchodní prostory.

Zbouráno musí být vše do 15. srpna. „K tomuto termínu je vypovězena smlouva na pronájem pozemků. Výpověď se týká jen části stánků, ne všech,“ potvrdil bourání stánků mluvčí radnice Brno – střed Roman Burián. „Nový vlastník potřebuje neprodleně zahájit sanační a stavební práce na domě, jehož stav je velmi špatný, téměř havarijní. A část stánků musí být demontována a odstraněna, aby tyto práce mohly být provedeny. Po jejich dokončení si samozřejmě nájemce může znovu požádat o pronájem, ale jak v té věci bude rozhodnuto, to nelze předem říci,“ dodal k tomu mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře