Reklama
reklama

Na jižní Moravě včera padly dva rekordy. Dnes má být o dva stupně tepleji!

Na jižní Moravě padly v úterý dva teplotní rekordy a jeden byl vyrovnán. Ve Strážnici na Hodonínsku meteorologové naměřili 36,1 stupně Celsia, což je o stupeň více než dosavadní loňské maximum. V Lednici na Břeclavsku padl taktéž loňský rekord o jednu desetinu, naměřili zde 34,8 stupně Celsia. A v Dyjákovicích naměřili 35 stupňů, což je stejně jako v roce 1994.

Vysoké teploty budou na jižní Moravě panovat ještě ve středu a ve čtvrtek. V pátek se očekává již ochlazení, ale stále může být až 30 stupňů. Až v sobotu by teploty v kraji neměly být tropické.

V úterý odpoledne meteorologové varovali také před smogovou situací. Na některých stanicích totiž byly překročeny informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů na metr krychlový u troposferického ozonu. Stejná situace se předpokládá i dnes. Smog by měl ustoupit až okolo 19. hodiny.

Mimořádná byla pro jižní Moravu z hlediska počasí uplynulá sobota, kdy se region potýkal s extrémním vedrem. V Brodu nad Dyjí u Břeclavi naměřili meteorologové 38,7 stupně Celsia. V téměř všech stanicích jižní Moravy padly teplotní rekordy dne.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře