Reklama
reklama

Na jižní Moravě včera padly dva rekordy. Dnes má být o dva stupně tepleji!

Na jižní Moravě padly v úterý dva teplotní rekordy a jeden byl vyrovnán. Ve Strážnici na Hodonínsku meteorologové naměřili 36,1 stupně Celsia, což je o stupeň více než dosavadní loňské maximum. V Lednici na Břeclavsku padl taktéž loňský rekord o jednu desetinu, naměřili zde 34,8 stupně Celsia. A v Dyjákovicích naměřili 35 stupňů, což je stejně jako v roce 1994.

Vysoké teploty budou na jižní Moravě panovat ještě ve středu a ve čtvrtek. V pátek se očekává již ochlazení, ale stále může být až 30 stupňů. Až v sobotu by teploty v kraji neměly být tropické.

V úterý odpoledne meteorologové varovali také před smogovou situací. Na některých stanicích totiž byly překročeny informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů na metr krychlový u troposferického ozonu. Stejná situace se předpokládá i dnes. Smog by měl ustoupit až okolo 19. hodiny.

Mimořádná byla pro jižní Moravu z hlediska počasí uplynulá sobota, kdy se region potýkal s extrémním vedrem. V Brodu nad Dyjí u Břeclavi naměřili meteorologové 38,7 stupně Celsia. V téměř všech stanicích jižní Moravy padly teplotní rekordy dne.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře