Reklama
reklama

Na jižní Moravě se pálí, meruňky nyní nahrazují hrušky a švestky

Po letošním velmi úrodném létě a podzimu se pálenice na mnoha místech jižní Moravy nezastaví. Podle jejich majitelů letos přiváží barely se zkvašeným ovocem i lidé, kteří jinak vůbec nepálí. Sotva pálenice přečkaly nápor zájemců o destilování letních plodů jako třešní nebo rybízu, zavalily je se zakázkami zájemci o vypálení hrušek a švestek. Zima se prostě blíží a lahodná pálenka v hrnku čaje dokáže zázraky.

Naříklad Pěstitelská pálenice ve Veselí nad Moravou se chlubí nejdelším přepalovacím potrubím na jižní Moravě. To má sedm metrů. Od nalití zkvašeného ovoce do prvního kotle až po vytečení prvních kapek alkoholu tam proto uběhnou i čtyři hodiny.

Délka potrubí je přitom zárukou kvality pálenky. „Krátké potrubí je největší hrozbou černých pálenic. Jedovatý metylalkohol, který oslepuje, se na jednom metru nestačí odpařit,“ varuje majitel pálenice Libor Skřivánek.

Slivovici, meruňkovici a další pálenky vyrábí starým způsobem. V kotlích topí dřevem a veškeré zařízení má z mědi. Právě měď dodá podle odborníků kořalce tu správnou chuť.

Ovoce má víc než dostatek. Po třešních a meruňkách přišly nyní v kotlích na řadu hrušky, jablka a hlavně švestky.  

Palírenský diář má plný i Miroslav Hořava z Brna. V jeho pálenici U Beránka v brněnském Králově Poli se dveře netrhnou. „Oproti loňsku je to skvělé. Ovoce je hodně, sezóna bude vydařená,“ tvrdí Hořava.

Palírenská sezóna se letos daří i z pohledu celníků, kteří ze zákona na výrobu alkoholu dohlížejí. „Letos jsme zatím zaznamenali jen jeden případ pálení načerno,“ uvedla mluvčí brněnského Celního ředitelství Lada Temňáková. Tomu, kdo načerno pálí alkohol, anebo vlastní palírenské zařízení, přitom hrozí až rok ve vězení.

Na kvalitní slivovici, musí být ovoce vyzrálé až přezrálé, ale ne plesnivé a shnilé. Mandlovou chuť pak kořalce dodávají pecky. Na Moravě ji destilují dvakrát.Podle provozovatelů se na předběžném zájmu metylalkoholová kauza z loňského roku vůbec neprojevila. "Každá pálenka obsahuje promile metylalkoholu, ale to množství je tak malé, že nedokáže ohrozit vůbec nikoho," uvedl spolumajitel pálenice v obci Hrušky na Břeclavsku Josef Šmerák.

Jedinou pálenicí, která vyrobila lihovinu s metylalkoholem je PP FAKR z Ostravy-Radvanic. Ta letos přišla o licenci poté, co celníci zjistili, že pančuje pálenku denaturovaným lihem.

Cena pálenky: Za litr 100 % alkoholu zaplatí zákazník 220 - 280 korun. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře