Reklama
reklama

Na jihu Moravy povodně nehrozí, víc vody teče jen ve Svratce v Brně

Vytrvalé deště sice způsobily menší problémy také na jihu Moravy, kraj vyhlásil nouzový stav, ale situace není nijak dramatická. Na Hodonínsku voda zaplavila jen sklepy a první stupeň povodňové aktivity, stav bdělosti, vyhlásili pracovníci Povodí Moravy ve Znojmě. Kvůli povodním však vyrazilo do Prahy na pomoc třináct profesionálních a dvacet tři dobrovolných hasičů z jihu Moravy.

Povodí Moravy preventivně předpustilo vodní nádrže Vranov a Nové Mlýny. "V současné době máme dosaženy první stupně povodňové aktivity pouze na řece Dyji  a pak na řece Svratce – konkrétně v Brně – Poříčí, většinou se ale jedná o kulminační stav, někde dokonce průtoky mírně klesají," shrnula situaci mluvčí povodí Gabriela Tomíčková.

 

Vodohospodáři neočekávají, že by měly toky v Jihomoravském, Zlínském nebo Olomouckém kraji  během pondělí dosáhnout vyšších stupňů povodňové aktivity.  Podle aktuálního modelu, který vydal Český hydrometeorologický ústav se má v povodí Moravy situace spíše mírnit.  Vše ale záleží na vývoji počasí.

 

Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Policejním prezídiem zřídilo také psychologickou poradenskou linku pro lidi zasažené povodněmi. Linka funguje NONSTOP na telefonním čísle:  974 834 688. Linka je určena zejména pro občany zasažené povodněmi a jejich blízké. Slouží však také profesionálům (praktičtí lékaři, zástupci obcí, pedagogové, psychologové, členové Integrovaného záchranného systému), kteří zde mohou zjistit informace, jak optimalizovat své postupy při práci s lidmi zasaženými povodněmi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře